Kategoriler

Haber Ekspres

Türkiye'de bir ilk! Üniversiteye emniyet müdürü tahsis edildi

İzmir Valisi ve İzmir Emniyet Müdürü ile toplantı yaptıklarını ve onların da desteğiyle üniversiteye emniyet müdürü atandığını söyleyen Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, 'Bornova İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Çankaya, Ege Üniversitesi emniyet müdürü olarak tahsis edildi. Bizim için en önemli şey öğrencilerimizin huzuru ve güvenliğidir. Üniversitemizde bir olay yaşanmaması ve yaşanacak olumsuzlukların önüne geçmek için bütün kurumlar olarak ortaklaşa hareket ediyoruz' dedi

Ali Budak- Türkiye'nin en köklü üniversitelerinden biri olan Ege Üniversitesi, son yıllarda yaşanılan olumsuz olayları önlemek adına üniversiteye emniyet müdürü atanmasını sağladı. Ege Üniversitesi'nde son yıllarda önce bir grup öğrenci, Soma'daki maden faciasını ve Canan Kulaksız Alternatif Şenliği'ne yönelik rektörlük ve polis müdahalesini protesto etmek amacıyla Yabancı Diller Hazırlık Binası'nı işgal etmişti. Ardından Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. sınıf öğrencisi Ülkü Ocakları Üniversite sorumlusu ülkücü Fırat Yılmaz Çakıroğlu çıkan arbedede bıçaklanarak öldürülmüştü. Sonrasında yaşanan turnike krizi ve FETÖ tutuklamalarının da üniversitede öğrenci ve veliler açısından güven sorunu doğurduğunu söyleyen Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, öğrencilerin güvenliklerinin kendileri için çok önemli olduğunu dikkat çekerek, Ege Üniversitesi'ne emniyet müdürü tahsis edildiğini belirtti.


'Öğrenciden turnike kaldırılsın talebi yok!'


Ege Üniversitesi'ne yeni atanan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, göreve geldiği ikinci günde çeşitli toplantılar yaparak ilk önce öğrencilerin güvenliğini ele aldıklarını belirtti. Ege Üniversitesi'ndeki turnikeli geçişe dikkat çeken Budak, 'Göreve gelir gelmez İzmir Valisi ve İzmir Emniyet Müdürü ile toplantı yaptıklarını, onların da desteği ile Bornova İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Çankaya Ege Üniversitesi'ne emniyet müdürü olarak atandı. Hepimiz akşam evimize gidince kapımızı kilitliyoruz. Ne kadar güvenli olsa da psikolojik olarak yine de kilitliyoruz. Rahatça uyuyoruz. Bizim için öğrencilerimiz ve onların huzuru ve güvenliği de çok önemli. Şu anda turnike konusunda herhangi bir sorun yok. Yaşanan sorunlar göreve gelmemden kısa bir süre önce düzeltildi. Turnike sistemi de şu anda öğrencilerin istediği tarzda devam ediyor. Bu anlamda bir sıkıntı yok. Öğrencilerimizin özel bir huzursuzluğu da yok. Değişik ya da kaldırılması yönünde bir talep de yok' dedi.
 

Ege'ye özel emniyet müdürü


Ayın 18'inde görevi teslim aldığını ve 19'unda da İzmir Valisi Erol Ayyıldız ve Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın ile bir toplantı yaptıklarına vurgu yapan Budak, şöyle devam etti: Bu toplantıda Ege Üniversitesi'ne bir emniyet müdürü tahsis edildi. Emniyet müdürümüzün telefon numarasını da tüm güvenlik birimlerimize ilettik. Bornova 2'nci Sınıf Emniyet Müdürü Ramazan Çankaya bizim güvenlik birimlerimizle bir toplantı yaptı. Emniyet, Ege Üniversitesi ile ilgili almamız gereken tedbirler konusunda bize 3-4 maddelik rapor verdi. Bunlar ise ticari taksilerin aranması, bazı fiziki koşulların iyileştirilmesiyle ilgili raporlardan oluşuyor. Bunları da hemen gerçekleştirdik. Öğrenciler bu anlamda mutlular. Gönül rahatlığıyla öğrencilerimizin güvende olduğunu söyleyebilirim.
 

Çankaya'dan Ege'ye özel ilgi


İzmir Emniyet Müdürlüğü'nde geçtiğimiz Ağustos ayında yeni atamalar yapılmıştı. İzmir Emniyet Müdürlüğü'nde terfi ve yeni tayinlerden dolaylı İzmir Valisi Erol Ayyıldız'ın oluruyla 2'nci Sınıf Emniyet Müdürleri, 3'üncü Sınıf Emniyet Müdürleri, 4'üncü Sınıf Emniyet Müdürleri ve Emniyet Amirlerinin yeni görev yerleri belirlendi. Bu görevlendirme sonrasında Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Karşıyaka İlçe Emniyet Müdürlüğü, Çiğli İlçe Emniyet Müdürlüğü, Bayraklı İlçe Emniyet Müdürlüğü, Bornova İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Kemalpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü görevine Ramazan Çankaya atandı. Çankaya, ayrıca Ege Üniversitesi'nin güvenliğiyle de yakından ilgileniyor ve ilgilenecek. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak ile toplantı yapan Çankaya, üniversite'nin güvenliği için alınması gereken tedbirleri bir rapor eşliğinde rektöre ilettiği ve güvenlik birimlere direktifler verdiği biliniyor.
Yorumlar

egeli 11 Ay Önce

emniyet müdürü yetmez bordo bereliler de olsun.. tel örgülerin hemen gerisine mayınlı tuzaklar da lazım.. turnike yetmez retine yüz tarama da lazım.. bitirdiniz üniversiteleri bitirdiniz.. aklı başında öğrencileri ya yurtdışına ya özelüniversitelere kaçırttınız ardından öğretim görevlilerini yolladınız.. ege üniversitesinin arazilerinden başka bir değeri kalmadı zaten kampüsün de tel çitlerden oluşan bir aç8kcezaevi olduğunu hemen hissdersiniz.. satın gitsin muradınıza erin.

Dersim 11 Ay Önce

Öğrencileri kampüs içindeki özel güvenlik çetelerinden korusunlar. Araçla girişlerde hiçbir kontrol yapılmazken elinde poşetle turnikeden girmek isteyen öğrenciye bombacı muamelesi yapan, keyfi engelleme yapan, öğrenciye saldıran güvenlik görevlilerinden koruyun. Ailelerin endişeleri bu yönde olmalıdır.

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
35 Kez Görüntülendi.
Asistanı Ara Güler'in son anlarını anlattı
KÜLTÜR SANAT
10 Kez Görüntülendi.
İzmir'de hem masal hem tiyatro
TEKNOLOJİ
33 Kez Görüntülendi.
WhatsApp'a tatil modu geliyor
GÜNDEM
39 Kez Görüntülendi.
İznik'te heyecan yaratan buluş!
İZMİR
11 Kez Görüntülendi.
Hedef engelsiz Buca
GÜNDEM
36 Kez Görüntülendi.
Milli atlet eski sevgilisinin önünde intihar etmiş!
SAĞLIK
46 Kez Görüntülendi.
Herkeste iki tane onda beş tane var
EGE
29 Kez Görüntülendi.
Ehliyetsiz ve kasksız sürücü kazada can verdi
POLİTİKA
13 Kez Görüntülendi.
AK Parti'den Kaşıkçı yorumu: Bütün delilleri ile açıklanacak
İZMİR
11 Kez Görüntülendi.
Karşıyaka'da 'Muhtarlar Parkı' açıldı