Kategoriler

Haber Ekspres

Tacı elinden alınan güzele bir şok daha!

15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde attığı tweet nedeniyle tacı ve Miss Turkey 2017 birinciliği geri alınan Itır Esen, hakkında, "Halkın bir kesimini sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan yürütülen soruşturma tamamlandı. Esen hakkında, 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı

Soruşturmayı yürüten İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli tarafından 16 Temmuz 2016 tarihinde atılan tweet nedeni ile üç kişinin şikayetçi olduğu, Twitter hesabı üzerinde yapılan incelemede şikayete konu paylaşımda bulunduğunun tespit edildiği belirtildi.

Şüphelinin ifadesinde suça konu tweeti kendisine ait olduğunu kabul ettiği belirtilen iddianamede, 15 Temmuz şehitlerini anmak adına ironi olsun diye paylaşımda bulunduğunu söylediği belirtildi. Şüphelinin ifadesinde şehitlere veya halkımızın herhangi bir kesimine yönelik hakaret kastının bulunmadığı yönünde beyanda bulunduğu belirtildi. Şüphelinin şikayete konu tweeti ile 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünü anmakta olan halkın sosyal bir kesimini alenen aşağıladığı belirtilen iddianamede, şüphelinin 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

İddianamenin gönderildiği İstanbul Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi'nin 15 gün içinde iddianamenin kabulü veya reddi yönünde karar vermesi bekleniyor.


NE OLMUŞTU?

Miss Turkey 2017 güzellik yarışmasında birinci seçilen Itır Esen, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde attığı tweet nedeniyle büyük tepki çekmiş, tacı ve birinciliği elinden alınmıştı. Üç kişinin şikayeti üzerine de Itır Esen hakkında, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik" suçundan soruşturma başlatılmıştı.
Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
40 Kez Görüntülendi.
Görme engelli milli atlet ölü bulundu!
İZMİR
33 Kez Görüntülendi.
İzmir'de Star Rafinerisi açıldı
EGE
28 Kez Görüntülendi.
Çocuk can simidi ile Yunanistan'a kaçmaya çalıştı
GÜNDEM
35 Kez Görüntülendi.
Andımız tartışmalarına İlber Ortaylı da dahil oldu
SAĞLIK
21 Kez Görüntülendi.
Gripten korunmanın en etkili yolu hijyen
KÜLTÜR SANAT
27 Kez Görüntülendi.
Atatürk'ün özel eşyaları Folkart Galeri sergisinde
KÜLTÜR SANAT
12 Kez Görüntülendi.
Alaittin Eraslan Tiyatro Günleri başlıyor
İZMİR
17 Kez Görüntülendi.
Baro'nun yeni sesi: Yenilikçiler
İZMİR
28 Kez Görüntülendi.
Otobüs arkasında tehlikeli yolculuk
POLİTİKA
20 Kez Görüntülendi.
Erdoğan: Ellerini ovuşturanlar hüsrana uğradı