Özlemimiz çok büyükmüş


Gülseren E. YENİÇAY

Gülseren E. YENİÇAY

11 Kasım 2017, 09:00

10 Kasım Cuma günü yalnız İzmir'de değil, tüm Türkiye'de hatta Türk ulusunun fertlerinin bulundu yer kürenin her yerinde, Büyük Önder Atatürk'ün sonsuzluğa uğurlanışının 79. yılında O'nu sevgi, saygı ve özlemle andık. 'Bugün attığımız her adımda, yaptığımız her işte O'nun rehberliği bize yol gösteriyor' dedik.
Özetle; Atatürk'ün bize bıraktığı en büyük miras olan Türkiye Cumhuriyeti'ni daha zengin ve müreffeh hale getirmek, bilimde, ekonomide, kültürde ileri taşımak için hep beraber çalışıyoruz. Bunu gerçekleştirdiğimiz ölçüde, O'na olan borcumuzu yerine getirmiş olacağız. Bu 10 Kasım'da olduğu gibi, her zaman, Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyoruz ve anacağız.

Manevi mirası!

Hatırlatmakta yarar var!
Tüm yaşamını vatanı ve yurttaşları için harcayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 79. yılında onu gurur ve özlemle bir kez daha andık. Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi mirasına sahip çıkmak, hepimizin ortak görevi. Yıllar önce kendisinin ifade ettiği gibi 'Ulusal değerlere, bilince, Cumhuriyet'e sahip çıkmak, Çanakkale'yi, Kurtuluş Savaşı'nı kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmak' olmalıdır.

Mücadelemiz ne için?

Cumhuriyetimizi atalarımızdan aldığımız güç ve ilhamla daha ileri seviyelere taşımak, daha güçlü hale getirmek ve muasır medeniyetler seviyesine yükseltmek için mücadele veriyoruz. Uzun yıllardır olduğu gibi bugün de milletimizin birliğine ve bütünlüğüne yönelik saldırılara maruz kalıyoruz. Varlığımıza ve birliğimize yönelik yapılan saldırıların asla başarılı olamayacaklarına inancımız tamdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk de vatanın en zorlu günlerinde istiklal ve istikbal mücadelemizi başarıya ulaştırmıştı. Bizler de bu yolda yürümeye devam edeceğiz. Büyük Türk Milleti, bağımsızlık savaşımızın önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ü sonsuza kadar gönlünde yaşatmayı sürdürecektir. Dün belirtmiştim, dost düşman herkes bunu bilsin.

Şartları biliyor musunuz?         

Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere cumhuriyeti kurup bizlere armağan eden tüm ecdadımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Bir devri anlayabilmek için o devrin şartlarına bakmak lazım. 1914-1918 yılları arasında insanlık için felaket sayılabilecek 1. Dünya savaşı yapıldı. 65 milyon asker savaşa katıldı ve 8,5 milyon kayıp yaşandı. Hiçbir savaşın kazananı yoktur. Savaşlar her zaman insanlık için büyük bir kayıptır. Bu savaşın sonunda yurdumuz yabancı, emperyalist güçler tarafından istila edildi. Ne kadar şanslı bir milletiz ki, dünyaya yüzyılda bir gelecek askeri deha bizim milletimizden biriydi.

Neler dediler, neler?

10 Kasım Cuma günü gazetelere şöyle bir göz attım...
Sağcısından solcusuna, işçisinden patronuna kadar hemen her kesim görüşlerini samimi olarak dillendirdi. Tüm kurumlar, partiler, siyasiler, emekliler, kadın dernekleri. Çok güzel sözler ettiler. Bazı örnekleri sizlerle paylaşmak istiyorum.
Neler dediler, neler?
İşte örnekleri...
Zaten bunları hepimiz hissediyor ve aynı sözleri ediyoruz.
Başkası düşünülemez...

Işığı hiç sönmüyor

Ömrü savaşlarda geçmiş, bir halkın kaderini değiştirmiş büyük bir önder olan Mustafa Kemal Atatürk, yalnızca asker kimliğiyle değil, başarılı bir devlet adamı olarak da Türkiye Cumhuriyet'in temellerini sarsılmaz bir biçimde atmış ve vizyonuyla geleceğini de aydınlatmıştır. Ölümünün üzerinden 79 yıl geçmesine rağmen bizlere hala ışık tutan Atatürk'ü saygıyla anıyoruz.

Kararlığımız sürüyor

Aziz Ata'mızı ölüm yıl dönümünde sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz. O'nun çizdiği yolda bizlere değerli emaneti Türkiye Cumhuriyeti'nin aydınlık geleceğine olan inancımızla ülkemize hizmet etme kararlılığımızı bir kez daha yineliyoruz.

Kadınlar zincirden kurtuldu

Mustafa Kemal Atatürk, günümüzde gelişmiş ülkeler kategorisinde yer alan tüm ülkelerden önce Türk kadınlarına seçme ve seçilme hakkı vermiş, kadınlarımızı zincirlerinden kurtarmış çok büyük bir lider. İnsan haklarına, hukuka ve bilime olan inancıyla yol göstericimiz olan Büyük Önder'i hasretle anıyoruz.

79 yıl geçmiş

Kurtuluş savaşında ayağındaki çorabı bile vatan savunmasındaki askerlerine gönderen yokluk içerisindeki bir halkı, liderliğiyle kalkındıran, bizlere muasır medeniyetler seviyesine ulaşmayı hedef gösteren ve tüm ömrünü bu uğurda feda eden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 79. yılında büyük bir saygı ve özlemle anıyoruz.
Onun bizlere gösterdiği hedeflere ulaşmak için çalışmayı sürdüreceğiz.

Fikirleriyle güç verdi

Mustafa Kemal Atatürk, 'Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu ila ve idame edecek sizsiniz' sözüyle kurduğu Cumhuriyet'i gençlere emanet etmiştir.
İş dünyasının genç temsilcileri, O'nun bu sözlerinden aldığı motivasyon ve güçle, ülkeleri adına çalışmaya devam etmektedir.
Fikirleriyle bizlere güç vermeye devam eden Büyük Önder'i, bedenen aramızdan ayrılışının 79. yılında büyük bir özlemle anıyoruz.

Ölümsüzlüğe ulaştı
 
Mustafa Kemal Atatürk, tüm hayatını Türk halkına adamış büyük bir önder. Hem savaşlardaki başarılarıyla hem de Cumhuriyet'in ilanının ardından gerçekleştirdiği devrimlerle, bizlere büyük bir miras bıraktı. İlkeleri, devrimleri ve fikirleri O'nu manevi anlamda ölümsüzlüğe ulaştırmıştır. Aramızdan ayrılışının 79. yılında, O'nun ilkelerini rehber edinerek bu büyük mirası korumaya bir kez daha söz veriyoruz.

Kutsal emanetleri bıraktı

Atatürk'ün savaş meydanlarında kazandığı bu ülkeyi, kutsal bir emanet olarak görüyoruz. Görev yaptığımız her yerde, 'Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır' görüşünden yola çıkarak halkımızın huzurunu sağlamak için canımız pahasına çalışmanın onurunu yaşıyoruz.

 
KURDELA

13 Kasım'da tanıtımı yapılacak


Torbalı Belediyesince Göztepe Spor Kulübüne tahsis edilen alana inşa edilecek tesislerin lansman tarihi belli oldu.
Daha önce 3 Kasım'da yapılması planlanan ancak Göztepe Kulüp Başkanı Mehmet Sepil'in annesinin vefatı üzerine ertelenen tanıtım toplantısı 13 Kasım'da yapılacak. Saat 15.30'da Belediye Kültür Merkezi'nde yapılacak toplantıya,Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez ile Göztepe Spor Kulübü yöneticileri, futbolcuları, teknik heyeti ve taraftar gruplarının katılması bekleniliyor.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.