Adil Kırgöz, 1969 yılında Dikili’nin Salihler köyünde doğdu.

Eğitimi ve kariyeri

Adil Kırgöz eğitim hayatına Salihler İlköğretim Okulu’nda başladı. Ortaokul ve lise eğitimini Dikili Lisesi’nde tamamladı. Beykoz Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü’nden mezun oldu.

Genç yaşta yine doğduğu topraklarda iş hayatına atıldı. 1996 yılında Dikili’de inşaat malzemeleri sektöründe hizmet veren Kırgöz Yapı Malzemeleri şirketini kurdu. Ardından inşaat, lojistik, zeytincilik ile ilgili sektörleri de şirketinin bünyesine kattı. Atatürkçü Düşünce Derneği üyesi, Dikili Yelken Kulübü kurucu üyesi, Dikili’yi Sevenler Derneği kurucu üyesi, Çiftçi Malları Koruma Derneği yönetim kurulu üyesidir.

Aynı zamanda Dikili Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Dikili Şoförler Odası, Dikili Ziraat Odası ve Bergama Ticaret Odası üyesidir.

Siyasi kariyeri

2009-2010 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Dikili İlçe Örgütü’nde Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde CHP’den Belediye Meclis Üyesi seçildi.

2019 yerel seçimlerinde CHP’den Belediye Başkan adayı oldu. Almış olduğu % 57.7 oy oranı ile Dikili tarihinde seçmenin en çok oy verdiği başkan olarak hizmete başladı.

İş ve siyasi yaşamı dışında sosyal ilişkilere önem vererek uzun yıllar Dikili’deki oda, dernek, sivil toplum kuruluşlarıyla iletişim ve dayanışma içinde oldu.

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri'nde Dikili Belediye Başkanı olarak seçilmiştir.

Kişisel hayatı

2019 yılından beri Dikili Belediye Başkanlığı görevini yürüten Adil Kırgöz, evli ve bir kız, bir erkek çocuk babasıdır.

KAYNAK: DİKİLİ BELEDİYESİ , CHP