Erman Uzun, 10 Aralık 1991 tarihinde İzmir'de doğmuştur. 

Eğitimi ve kariyeri

Erman Uzun, Narlıdere 12 Eylül İlköğretim Okulu, Narlıdere Mehmet Seyfi Eraltay Lisesi, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu.

Mehmet Seyfi Eraltay Lisesi Öğrenci Birliği Başkanlığı'na ardından Narlıdere Öğrenci Temsilciliği'ne seçildi ve tüm Narlıdereli öğrencileri İzmir’de temsil etti.

Erman Uzun, 1948 yılında Narlıdere’nin köy futbol takımı olarak kurulan, Narlıdereli’ler için büyük hassasiyet taşıyan, şimdiki ismi ile Narlıdere Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün başkanlığı yapmıştır.

İş yaşamına, çocukluk hayali gazetecilikle başlayan Erman Uzun, yerel bir gazete kurup kısa sürede kentin basın sektöründe etkili habercilik yaparak yerini almıştır.  Aktif siyasi görev üstlendikten sonra, gazetecilik ile aktif siyasetin birlikte yapılmasını doğru bulmadığı için basın sektöründen çekilen Uzun, çocukluğundan itibaren içinde bulunduğu Turizm sektöründe aile şirketlerinde profesyonel iş yaşamını sürdürmekte yurt içi ve yurt dışında otel işletmeciliği yapmaktadır. İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD) üyesidir.

Siyasi kariyeri

Üniversite yaşamının ardından Cumhuriyet Halk Partisi’ne katılan Erman Uzun, ilçe kongre delegelikleri, iki dönem Narlıdere Gençlik Kolları Yöneticiliği görevlerinde bulunmuş, 2019 yılında yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde Belediye Meclis Üyeliği görevini üstlenmiştir. Meclis Üyeliği sürecince Encümen Üyeliği, İmar Komisyonu Üyeliği, Plan Bütçe Komisyonu Üyeliği ve Denetim Komisyonu Başkanlığı görevini yerine getirmiş, dört yıl boyunca Belediye Meclisi’nde CHP Grup Sözcüsü olarak görev almıştır.

29 Ocak 2024 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi kararı ile Narlıdere Belediye Başkan Adayı olarak görevlendirilmiştir.

KAYNAK: ERMAN UZUN , NARLIDERE BELEDİYESİ