Medya dünyasının tanıdık ismi Rasim Ozan Kütahyalı, 13 yıllık evliliğinin ardından eski eşi Nagehan Alçı tarafından yöneltilen ağır iddialarla gündemde. Alçı, psikolojik ve fiziksel şiddet ile tehdit ve taciz suçlamalarında bulunarak uzun süredir devam eden bir hukuki mücadele içinde olduğunu açıkladı.

Rasim Ozan Kütahyalı 4
2023 yılında boşanan çiftin arasındaki anlaşmazlıklar, şiddet iddialarıyla doruğa çıktı. Nagehan Alçı, Kütahyalı'nın evlilik sürecinde kendisine hem psikolojik hem de fiziksel şiddet uyguladığını öne sürdü.

Dava dilekçesinde, Kütahyalı'nın sosyal medya üzerinden eski eşiyle ilgili hakaret dolu paylaşımlar yaptığı ve tehditler savurduğu belirtiliyor.
 Rasim Ozan Kütahyalı
Kütahyalı'nın, eski eşin kendi emeğiyle kazandığı paralara el koyduğu ve yüksek limitli kredi kartları çıkartarak bu kartları kendisinin ve üçüncü kişilere verdiği öne sürülürken Alçı'nın, evlilik sürecinde mali açıdan zor duruma düştüğü ve psikolojik manipülasyona maruz kaldığı ifade ediliyor.

Rasim Ozan Kütahyalı 2

"Yeter diyelim! YETER!"

Gazeteci ve sunucu olarak bilinen Nagehan Alçı ise yaşadığı korkunç evlilik yılları hakkında sosyal medya hesabından paylaşımlar yaptı. Yaptığı paylaşımlarda ise benzer durumda olan kadınlara destek olmayı unutmadı. 

1-312-273-164-365-107-126-108-109-810-211-5

Rasim Ozan Kütahyalı kimdir?

Rasim Ozan Kütahyalı (d. 30 Nisan 1981, İzmir), Türk köşe yazarı ve televizyon yorumcusudur. Güneş gazetesinde köşe yazıları yazmakta ve Beyaz/Derin Futbol programında yorumculuk yapmaktadır.

Rasim Ozan Kütahyalı, köşe yazarlığına 17 Mayıs 2008 tarihinde Taraf gazetesinde başladı.

Takvim ve Sabah gazetesinde Haziran 2011 ile Aralık 2017 tarihleri arasında köşe yazarlığı yapmıştır. Kanaltürk'te yayınlanan Ters Cephe'de 2009-2011 yılları arasında yorumculuk yaptı.

Beyaz TV'de yayınlanan Dinamit, Beyaz Futbol ve Derin Futbol programlarında Mayıs 2010'dan Kasım 2017'ye kadar siyaset ve futbol yorumculuğu yaptı. Taraf gazetesindeki köşe yazarlığından önce Sinan Çetin'in firması Plato Film'de metin yazarlığı ve kast direktörlüğü yaptı.

Aralık 2008'den itibaren Kanal T'de ana haberleri yorumladı. Aynı kanalda Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür ile birlikte Politik Performans programını sundu. Nisan 2009 içinde Kanal T'den ayrıldı ve yayın danışmanı olarak CNN Türk'e geçti. Bir süre Reha Muhtar ile Çok Farklı programının danışmanlığını yürüttü. Aralık 2009'dan itibaren Ters Cephe programında yorumculuk yapmaya başladı. 2011 yılında Star TV'de Berna Laçin ile 'Yerden Göğe' adlı programı sunmuştur.

19 Kasım 2017'deki Beyaz Futbol isimli programda kullandığı ifadeler nedeniyle yargılandığı davada "halkın bir kesimini alenen aşağılama" gerekçesiyle, ertelemesiz 10 ay hapis cezasına mahkûm edildi.

19 Ağustos 2019'da Beyaz Futbol'a döndü ama tepkiler üzerine yeniden programdan ayrıldı.

8 Şubat 2020 tarihi itibarıyla Güneş gazetesinde köşe yazarlığına başladı.

2020'de Beyaz TV'de yeniden çeşitli programlara katılmaya başladı ve Boşnaklar'ın tepkisini çekti.

13 Eylül 2020'de ikinci kez Beyaz Futbol'a döndü ve tekrar Boşnakların tepkisini çekti. Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Kütahyalı'nın yeniden programlara çıkması hakkında "Mahkemece suçlu bulunan bu şeref yoksunu Rasim Ozan Kütahyalı'yı tekrar programa çıkararak hata yapan Beyaz TV'nin bu yanlıştan acilen dönmesini diliyorum." dedi.

Yeni gelin Melisa Aslı Pamuk eşinin köyüne gitti Yeni gelin Melisa Aslı Pamuk eşinin köyüne gitti

18 Haziran 2024 tarihinden itibaren Beyaz TV'de Hande Sarıoğlu ile birlikte 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na özel Kırmızı Beyaz Futbol programında yorumculuk yapmaktadır.

Babası mühendis, annesi öğretmen olan Kütahyalı, 60. Yıl Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi fakat 2. sınıfta ayrıldı ve yarım bıraktı. Amcası, bir dönem Cumhuriyet yazarlığı da yapmış Klasik Batı müziği alanında profesör olan Önder Kütahyalı'dır. Habertürk gazetesi köşe yazarı ve televizyon yorumcusu 2010 yılından 2023'e kadar evli olduğu gazeteci Nagehan Alçı ile ikiz kızları vardır. İkili 3 Ekim 2023 tarihinde anlaşmalı olarak boşanmıştır. Baba tarafı aslen soyadını aldığı Kütahya'dan İzmir'e göç etmiştir.

Editör: Kardelen Başol