Kurumsallaşma, geleceği yönetmektir

Soyak Holding CEO'su Dr. M. Emre Çamlıbel, UPYE'nin (Uluslararası Proje Yönetimi Enstitüsü) düzenlediği İnşaat Proje Yönetim Semineri'nde gerçekleştirilen 'İnşaat Şirketlerinde Kurumsallaşma' paneline konuşmacı olarak katıldı

Kurumsallaşma, geleceği yönetmektir
24 Aralık 2013 Salı 16:13

Dr. M. Emre Çamlıbel, sürdürülebilirlik yaklaşımını benimseyen Soyak'ın kurumsallaşma çalışmalarının en önemli göstergesi olarak sektörde, Ulusal Kalite Başarı Ödülü'ne layık görülen ilk ve tek şirket olduğunu vurguladı.

Soyak Holding CEO'su Dr. M. Emre Çamlıbel, UPYE'nin (Uluslararası Proje Yönetimi Enstitüsü) Boğaziçi Üniversitesi'nde düzenlediği İnşaat Proje Yönetim Semineri'ne konuşmacı olarak katıldı. 'İnşaat Projelerinde-Sektöründe İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kurumsallaşma' alt başlığıyla gerçekleşen seminerde 'İnşaat Şirketlerinde Kurumsallaşma' paneline konuşmacı olarak katılan Dr. M. Emre Çamlıbel, son 20 yılda inşaat sektöründe yaşanan değişimleri anlattı. Dr. Çamlıbel "Rekabeti yönetmek için uygun ölçüde kurumsallaşmak gereklidir. Buradaki kurumsallaşmadan kasıt ise kurumsal yönetişimdir. Kurumsallaşma sürecinde ve devamında insan faktörü son derece önemlidir. İşlerin kişilerle değil sistemle ilişkilendirilmesi sonucu faaliyetler sürdürülebilir bir şekilde devam edebilir. Sonucunda elde edilecek değerler ise; şeffaflık, hesap verebilirlik, eşitlik, süreklilik, büyüme, itibar ve en önemlisi iş başarısı olacaktır" dedi.

Bu kapsamda Soyak'ta yürütülen kurumsallaşma faaliyetlerinden de söz eden Dr. Çamlıbel "Soyak, kurumsallaşma süreci sayesinde 2007 yılında 'Ulusal Kalite Başarı Ödülü'ne de layık görüldü. Kurumsallaşma her konuda devamlılığı, tutarlılığı ve sürekliliği sağlayarak geleceği yönetmektir bir anlamda. Yaklaşık 1 milyar TL cirosu ile Soyak Holding, gayrimenkul sektöründe 50 yıl önce başladığı yolculuğunu bugün 4 farklı sektörde Türkiye'nin geleceğine önemli katkılar kazandırma hedefiyle sürdürüyor. Soyak Holding, ürün ve hizmet kalitesiyle olduğu kadar, yenilikçi yaklaşımıyla da 'Gayrimenkul', 'Enerji', 'Döküm' ve 'Çimento' sektörlerinde proje ve yatırımlarına devam ediyor" dedi.

Oturum başkanlığını UPYE Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Yıldırım'ın yaptığı İnşaat Şirketlerinde Kurumsallaşma paneline Dr. M. Emre Çamlıbel'in dışında Proplan Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Özber, ve İTÜ öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Pelin Alpkökin katıldı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.