Göztepe, lider Eyüpspor'a konuk oldu ve sahadan 1-0 mağlup ayrıldı.

Ligde istenilen düzeye bir türlü gelemeyen sarı kırmızılı ekip, yıldızlar karması rakibinden deplasmanda 1 puan alması bile başarı sayılırdı. Sahasında hiç puan kaybetmemiş olması da müsabakanın kendisi için ne kadar zorlu olacağını ortaya koyuyordu.
***
Eyüpspor maç başlar başlamaz oyunun hakimiyetini eline aldı. Yüklendi ancak bal yapmayan arı gibiydi. Pozisyona girmekte zorlandı. Özellikle ilk yarı sakatlıklar ve hakemin ses sistemindeki arıza sebeplerinden dolayı oyunun çok durması, temponun düşmesine neden oldu. Alan paylaşımı güzeldi. Adam adama oynamayı başardı ve bu sayede kalesinde yok denecek kadar az pozisyon verdi. 3 puanı getiren gol şans eseriydi denebilir. Göztepeli oyuncudan seken top, Atınç'ın eline çarptı, hakem penaltı noktasını gösterdi. 65. dakikada gol geldi.
Göztepe, oyunu biraz yavaşlatmak için uğraştı. Bu doğru bir şeydi. Ancak zaman zaman çok fazla geriye çekildi. Buna rağmen rakibine boş alanlar bıraktığı oldu. Adam adama oynayamadı. Pas atıldıktan sonra markaja kalkıştı. Yavaş tempoda oynadığından ileriye çıkmakta gecikti, üzerine gelen rakibine karşı hızlı hücumlarla etkili olma şansını kullanamadı. Pozisyonu yok denecek kadar azdı. Bu kadar kısır kalmasını hiç yakıştıramadım. Oysa elinde hızlı oyuncular var. Bunları kullanarak defans arkasına atılacak toplarda, pozisyonlar ve goller bulma şansı yakalayabilirdi.

Bodrumspor kaza yaptı

Bodrumspor, 70 dakika 1 kişi eksik oynadığı karşılaşmada Tuzlaspor'a 2-1 mağlup oldu.
Her zamanki gibi bu mücadeleye de hızlı başladı. 49. saniyede bir topu üst direkten döndü, 11. dakikada öne geçti. 20. dakikada ayağa basma yüzünden VAR'ın katkısıyla 1 kişi eksildi. Sonrasında 2 gol yedi. İzlemeyenler sanacak ki konuk takım sayıca fazla olduğundan bastırdı, golleri attı ve 3 puanı hanesine yazdırdı. Hiç de öyle olmadı. Maçın sonuna kadar eksik olan takım çok daha etkili oynadı. Kalesinde çok az pozisyon verdi, rakip kalede çok pozisyon buldu. Şaşılacak bir durum. İnanması zor ama gerçek bu.
***
Bodrumspor ligin çok koşan savaşan nadir ekiplerinden biri. Bu sebepten puan tablosunda üst sıralarda yer alıyor. Bu karşılaşmada favori olarak sahaya çıktı. Çok iyi başladı, öne geçti. Eksildi ama bundan çok fazla etkilenmedi. Sadece ileride yaptığı presi düşürdü, rakibinin geriden rahat top çıkarmasına izin verdi. Ani presle topları ya kaptı ya da pas hatalarına zorladı. Hızlı oynadı, hızla kaleye gitti, pozisyonlar buldu, değerlendirmekte zorlandı.
Tuzlaspor hiçbir şekilde vites yükseltemedi. Bir kişi fazla olmasına rağmen mahkum oynadı. Çok yavaş kalınca pres karşısında çok pas hatası yaptı, ileriye çıkmakta zorlandı. Nasıl oldu da sahadan galibiyetle ayrıldı? Doğru düzgün pozisyonu yokken 62. dakikada içeri gönderilen topu Bilal tamamladı, skora dengeyi getirdi. 90+4'te de yapılan ortada Diogo'nun uzattığı ayağına çarpan top kaleciyi yanılttı ve 2. gol geldi.
***
Yeşil beyazlı takım yenilmesine rağmen taraftarına güven vermeyi sürdürdü. Kazanabileceği karşılaşmayı, çıkan kırmızı kartın ve şansızlığının yüzünden kaybetti. Buna bir kaza olarak bakmak gerekiyor. Bu formu devam ettiği sürece Süper Lig adaylarının başında yer alacaktır. Dikkat etmesi gereken fiziksel gücün tüm sezon sürmesinin genellikle zor olması.
Galip gelen konuk takımın 70 dakika fazla oynamasına rağmen, kendileri eksikmiş gibi oynaması, teknik yönetimin çok kafa yorması ve buna bir çözüm bulmasını gerektiriyor.