İZMİR HABERLERİ
İzmir'de su kesintisi
16 Eylül 2019, 15:05 0
İzmir'de su kesintisi
İzmir'in Karabağlar ve Balçova ilçelerinde 8 saat su kesintisi yapılacağı bildirildi.
Görme engelliler bisiklete bindi
16 Eylül 2019, 13:05 0
Görme engelliler bisiklete bindi
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Avrupa Hareketlilik Haftası'nda sürdürülebilir ulaşım politikalarını desteklemek için İzmir'de engelli hakları alanında faaliyet yürüten Eşpedal Derneği ile bir araya geldi.
Foça'da Kıvılcım temizliği
16 Eylül 2019, 12:30 0
Foça'da Kıvılcım temizliği
Zorlu Holding Vestel şirketler grubu personeli 36 çevre gönüllüsü, Foça'da kıyı temizliği yaptı.
Hareketlilik Haftası kapsamında Birlikte Yürüyelim
16 Eylül 2019, 12:28 0
Hareketlilik Haftası kapsamında Birlikte Yürüyelim
İzmir Büyükşehir Belediyesi, birçok kentle aynı zamanda Avrupa Hareketlilik Haftası'nı kutluyor. Teması 'Birlikte Yürüyelim' olan hafta boyunca bazı sokak ve caddeler trafiğe kapatılacak, yürümeyi ve bisiklete binmeyi teşvik eden etkinlikler düzenlenecek.
6 yıl sonra baba ile aynı kader
16 Eylül 2019, 11:41 0
6 yıl sonra baba ile aynı kader
Ödemiş'te yaşayan Ali Özdemir (42), direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobilin yol kenarındaki ağaca çarpması sonucu hayatını kaybetti.
Görmeden onarıyor
16 Eylül 2019, 10:18 0
Görmeden onarıyor
Nâm-ı diğer 'Efe Dayı' Nusret Gerekli, 2 yıl önce aniden görme yetisini kaybetti. Kaybolan mesleklerden koyun ve keçi çanı tamiratı yapan Gerekli, “Ben bu işe hayatımı verdim. Gözlerim görmese de çan ve zil sesini dinleyip nereye ait olduğunu bilir öyle alırım. Çanakkale, Denizli, Balıkesir ve İzmir çevresinden müşerim var. Bu mesleğin kaybolmasına gönlüm razı değil. Görmüyorum ama oğluma öğrettim tarif ediyorum o yapıyor.” dedi.
'Pati Dostları' Çiğli'de buluştu
16 Eylül 2019, 10:13 0
'Pati Dostları' Çiğli'de buluştu
Çiğli'de 2'ncisi düzenlenen 'Pati Dostları Festivali' hayvanseverlerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Festivalde, barınak hayvanları sahiplendirildi, köpek güzellik yarışmaları düzenlendi ve ziyaretçiler hayvan barınaklarına mama bağışı yapma fırsatı buldu. Çocuklar için de animasyon gösterilerinin yer aldığı festivalde renkli görüntüler yaşandı.
Şevket Çoruh, darp ile ilgili görüntüleri paylaştı
16 Eylül 2019, 10:07 0
Şevket Çoruh, darp ile ilgili görüntüleri paylaştı
İzmir'de meslektaşı Murat Akkoyunlu ile birlikte sahnelediği tiyatro oyunundan sonra gittiği restoranın önünde köpeğe eziyet ettikleri iddiasıyla sözlü uyarıda bulunduğu grubun saldırısına uğrayan oyuncu Şevket Çoruh, sosyal medya hesabından olayla ilgili bir video paylaştı. Ünlü oyuncunun "Bunlar olurken biz karakoldaydık" notuyla paylaştığı görüntülerde Çoruh'a saldıran kişilerden birinin park levhasını köpeğe fırlatarak vurduğu da görülüyor.
Üzüm Festivali için salkımlı duvarlar
15 Eylül 2019, 14:08 0
Üzüm Festivali için salkımlı duvarlar
Karabağlar'da 21- 22 Eylül'de düzenlenecek Kavacık Üzüm Festivali öncesi köyün duvarları, rengarenk oldu. Aralarında Kavacıklıların da olduğu sanatçılar, duvarlara, üzüm salkımlarını resmetti.
Akondroplazili bireylerin çalışacağı Hobbit Kafe
15 Eylül 2019, 14:04 0
Akondroplazili bireylerin çalışacağı Hobbit Kafe
İzmir'de, Karşıyaka Belediyesi ile Ege Fark Yaratanlar Derneği, akondroplaziye (cücelik-aşırı boy kısalığı) dikkat çekmek ve bireylerin toplumca fark edilmesini sağlayıp, yaşadıkları zorlukları göstermek için etkinlik düzenledi. Akondroplazili bireyler ile aileleri bir araya gelip, hastalık hakkında bilgi verirken, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay da aşırı boy kısalığı yaşayanların çalışabileceği bir 'Hobbit Kafe' açmayı planladıklarını açıkladı.
12 yıl sonra eli titremeden yemek yiyebildi
15 Eylül 2019, 12:31 0
12 yıl sonra eli titremeden yemek yiyebildi
Denizli'de, 12 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonrası sinir dokusu hasar gören ve ellerinin titremesinden dolayı kaşık tutmakta zorluk çeken hasta, sosyal medyadan paylaşılan videosun bir doktorun izlemesinin ardından ücretsiz yapılan ameliyatla yeniden sağlığına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.
Geleceğiz dediler gelmediler
15 Eylül 2019, 12:06 0
Geleceğiz dediler gelmediler
Nesli tükenmekte olan Akdeniz foklarından biri, İzmir Karaburun'daki bir otelin önündeki plajda yaralı halde bulundu. Otelde tatil yapanlar, yetkililere haber verdi. Ancak İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Milli Parklar Müdürlüğü'nü aradıklarını belirten otel sakinleri, hiçbir yetkilinin gelmediğini ve fokun tedavi için sahilde hareketsiz şekilde yattığını ifade etti.
58 kaçak göçmen yakalandı
15 Eylül 2019, 12:05 0
58 kaçak göçmen yakalandı
Çeşme açıklarında yasa dışı geçiş yaparken Sahil Güvenlik uçağı tarafından tespit edilen 58 kaçak göçmen, yakalandı.
Okula gitmek istiyoruz
15 Eylül 2019, 12:02 0
Okula gitmek istiyoruz
Menemen'deki bazı kırsal mahallelerde yaşayan öğrenciler, taşımalı eğitim sisteminde değişikliğe gidilmesi nedeniyle bu yıl okula başlayamadı. Büyükşehirde olmasına rağmen toplu ulaşımı olmayan mahalle statüsündeki köylerde ikamet eden öğrenciler, ücretsiz verilen servis hizmetinin kaldırılmasıyla mağdur oldu. Çocuklarını okula gönderemeyen veliler çaresizken, öğrenciler de okuldan uzak kaldıkları saatleri parkta oyun oynayarak geçiriyor.