I. Uluslararası İzmir Sanat Bienali 4 Mayıs'ta

Uluslararası İzmir Sanat Bienali 46 ülkenden 535 sanatçının katılımıyla 4 Mayıs'ta başlıyor

I. Uluslararası İzmir Sanat Bienali 4 Mayıs'ta
20 Nisan 2011 Çarşamba 14:51

I.Uluslararası İzmir Sanat Bienali, o Seba Sanat Galerisi'nin orginazatörlüğünde, Uluslararası İzmir Fuarı 3-4 nolu hollerde Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi Sanat Galerisi'nde, T.C Kültür Bakanlığı Devlet Resim Heykel Müzesi'nde, Büyükşehir Belediyesi Adnan Saygun Kültür Merkezi Sanat Galerisinde 4-11 Mayıs 2011 tarihleri arasında düzenlenecek.

46 ülkeden 535 sanatçının katılımı kesinleşen bianel ile İzmir, Kültür ve Sanat Turizminde ilk adımlarını atıyor. Bienalin en önemli destekçileri, İzmir Valiliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Resim Heykel Müzesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ege Üniversitesi ve izmir fuar yönetimi. Dünyanın her tarafından her yıl artan sayıda sanatçının katılacağı düşünülen Bienalde, çeşitli ülkelerden gelen farklı etnik, dilsel ve dini geleneklere sahip çok sayıda sanatçı kendi kültürel değerlerini anlatacakları ortak dili sanat aracılığıyla sunma fırsatı bulacak.

Bienal ödüllerini tespit edecek jüri ise şöyle:
Seçici kurul
1. Prof. Dr. Berika İpekbayrak - Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı GSF Dekanı Heykel Bölümü Başkanı.
2. Prof. Dr. Hatice Bengisu - Balıkesir Üniversitesi GSF Dekanı.
3. Prof. Dr. Bekir Deniz - Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fanat Tarihi Bölümü Öğr Üyesi
4. Prof. Dr. İnci Kuyulu Ersöz - Ege Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü Batı Sanatı ve Çağdaş Sanatlar Ana Bilim Dalı Başkanı.
5. Yard. Doç.Dr Ahmet İmançer Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Fotoğrafçılık ve Grafik Ana Bilim Dalı Başkanı
6. Prof. Dr. Ulufer Teker - Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi
7. Yard. Doç. Turan Enginoğlu - Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi Anabilim dalı Bölüm Başkanı
8. Öğr. Gör. Mete Sezgin - Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı
9. Doç. Şeyma Üstüner Marmara Üniversitesi  Seramik Anabilim dalı
10. Ümit Gezgin Bospheorus Sanat Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Eleştirmen
11. Ressam Seba Uğurtan - Bienal Başkanı / Ressam / Seba Sanat Galerisi

Ressam McCann de İzmir Bienal'inde!


Amerikalı ressam Dennis P. McCann, Mayıs ayında Türkiye'nin İzmir şehrinde düzenlenecek olan 1. Uluslararası İzmir Sanat Bienali'nde yer alacak. McCann'in "Neocon Serisi"nin tamamı İzmir'deki Devlet Resim Heykel Müzesi'nin ana galerisinde 4-11 Mayıs 2011 tarihleri arasında sergilenecek.

'Neocon Serisi' George W. Bush'un yönetimindeki A.B.D hükümetini protesto özelliği taşıyor.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.