Kilo vermenin kolay yollarını hemen hemen her yerde okumuşsunuzdur. Bu konu çoğu kişinin ortak problemi olduğu için popülerliğini hiçbir zaman kaybetmiyor. Kilo vermek sandığınız kadar zor değil. Fakat sahip olduğunuz fazla kilolar kilo alırken uzun bir süreci kapsadığı için kısa bir sürede bu kiloların verilemeyeceği kişiyi daha çok strese sokup bu konu çok zormuş algısı yaratabiliyor. Doğru bir beslenme modeli uygulandığında aslında sürecin çokta zor olmadığını sadece karar verip harekete geçmenin yeterli olduğunu göreceksiniz.

NEDEN ZOR KİLO VERİLİYOR?

Vücudumuz çok sistematik şekilde programlanmış bir makine gibidir. Yediğiniz her besin vücutta sindirilir. Yağlar depolanır, karbonhidratlar günlük enerji ihtiyacını karşılar vitamin mineraller ise onları işleyen organlar tarafından kan hücrelerine taşınmak üzere işlenir. Eğer vücudunuzu kilo vermek için az yemek yiyerek strese sokarsanız daha fazla yağ depolamaya başlar. 
Madem bu kadar zor değil neden kilo veremiyorum diye soruyorsanız bunun birçok nedeni olabilir. Sorunun kaynağını bulup çözüm yolları üretmemiz gerekir. Örneğin;
Daha önce çok sık diyet yapıp kötü beslenme modeli uyguladıysanız aynı sıklıkta diyeti bırakıp verdiğiniz kiloları fazlasıyla geri almanız sizi diyet kelimesinden bile soğutmuş olabilir.
İnsülin direnci, demir eksikliği, tiroid hastalıkları gibi vücutta yolunda gitmeden birtakım şeyler varsa kilo verememeniz kadar normal bir şey yok.
Vücudunuza yaramayan tüketim yaptığınızda şişkinlik veya ödem gibi tepkimeler yaşıyorsanız bu besinleri keşfetmeniz gerekir.

KİLO VERMENİZE ENGEL 5 SEBEP

Geçirgen bağırsak sendromu
Otoimmün hastalıklar
Paketli gıdalar
Şok diyetler
Sık alkol tüketimi
Hareketsiz yaşam şekli
Gece yemek yemek
Yetersiz su tüketimi
Besin intöleransı
Yetersiz uyku