ÖSYM, 20-21 Temmuz'da yapılacak KPSS alan bilgisi oturumlarının sınava giriş belgelerini internet üzerinden erişime açtı.

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre:

  • 20 Temmuz: 2024-KPSS Lisans Sınavı’nın Alan Bilgisi birinci oturumu (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri) ve ikinci oturumu (Hukuk, İktisat, Maliye) yapılacak.
  • 21 Temmuz: 2024-KPSS Lisans Sınavı’nın Alan Bilgisi üçüncü oturumu (İşletme, Muhasebe, İstatistik) gerçekleştirilecek.

Oturumlara katılacak adayların sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlandı. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgelerini ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresiyle edinebilecek.

2 bin 500 polis memuru alımı olacak! 2 bin 500 polis memuru alımı olacak!

ÖSYM, sınav günleriyle ilgili önemli uyarılarda bulundu:

  • 20 Temmuz: 2024-KPSS Lisans Sınavı’nın Alan Bilgisi ikinci oturumu için adayların saat 14.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacağı belirtildi.
  • 21 Temmuz: 2024-KPSS Lisans Sınavı’nın Alan Bilgisi üçüncü oturumu için adayların saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacağı bildirildi.
Editör: Nurican ALBAYRAK