8 Temmuz 2023'te kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Uğur, hem sanatçı dostları hem de hayranları tarafından sevgi ve özlemle anıldı.

Cem Yılmaz'dan duygusal mesaj

MFÖ grubunun solisti ve başarılı oyuncu Özkan Uğur, yıllarca birçok projede birlikte çalıştığı yakın arkadaşı Cem Yılmaz tarafından duygusal bir mesajla anıldı. Yılmaz, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, "Canımız ağabeyimizleyiz. Kalbimizdesin Özkan ağabey" ifadelerini kullandı. Bu sözlerle Yılmaz, Uğur'un hatırasını yaşattığını ve onu unutmadığını vurguladı.

Zafer Algöz: "Seni hiç unutmadık Özkan'ım"

Özkan Uğur ile birçok projede yer alan usta oyuncu Zafer Algöz de duygularını sosyal medya üzerinden paylaştı. Algöz, "Özkan Uğur o... 'İnsan ölünce değil, unutulunca ölür' derler... Ne kadar doğru. Seni hiç unutmadık Özkan'ım. Ruhun şad, mekanın cennet olsun" sözleriyle Uğur'un ne kadar değerli olduğunu bir kez daha hatırlattı.

Acun Ilıcalı'nın sevgilisinin fotoğrafındaki şok detay! Acun Ilıcalı'nın sevgilisinin fotoğrafındaki şok detay!

Özkan Uğur kimdir?

Raif Özkan Uğur (17 Ekim 1953, İstanbul - 8 Temmuz 2023, İstanbul), MFÖ grubunun üyesi, müzisyen, sinema ve dizi oyuncusu.

17 Ekim 1953'te İstanbul'da doğdu. Babası Osman Hurşit Bey, annesi Nahide Hanım'dır. Kardeşleri Fuat Uğur, Tarık Uğur, Atilla Uğur ve Tuncay Uğur'dur. Özkan Uğur'un babası Şehir Hatları'nda çarkçıbaşı olarak çalışmaktaydı. Ailenin beşinci çocuğu olan Uğur, Reşat Nuri Güntekin İlkokulunda. okurken mandolin ile tanışır. Fenerbahçe Lisesi'nde okurken müzik sevdası ağır basar. İlk olarak "Atomikler" adında amatör bir grup kurup, dönemin popüler şarkılarını yorumladılar.

Özkan Uğur 1989 yılından ölümüne kadar, Aysun Aslan Uğur ile evli kaldı. Çiftin "Alişan" isminde bir oğulları bulunmaktadır.

2010 yılında yakalandığı lenf kanserini atlatan Uğur, 2020 yılında tekrar kanser tedavisi görmeye başladı. 2023 yılında yaklaşık iki buçuk ay yoğun bakım ünitesinde takip ve tedavi edilen Uğur'un, uygulanan tedaviler sonucu lenfoma hastalığı gerilemeye başlamıştı. Ancak takiplerinde akciğerinde oluşan farklı problemler nedeniyle vücudu tedavilere yeterli yanıt oluşturamamaya başladı. 8 Temmuz 2023'te tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Özkan Uğur için Atatürk Kültür Merkezi'nde bir tören düzenlendi. Cenaze namazı Taksim Camisi'nde kılındıktan sonra Karacaahmet Mezarlığı'na defnedildi.

Editör: Sedef Didem Ezme