POLİTİKA HABERLERİ
HDP önündeki eylemde 220'nci gün
09 Nisan 2020, 22:12 0
HDP önündeki eylemde 220'nci gün
Diyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 134 aile, HDP il binası önündeki oturma eylemini, 220'inci günde de sürdürdü. 2017'de kaybolan oğlu Bayram (22) için oturma eylemini sürdüren Şadin Elhamam, oğlunu almadan eylemine son vermeyeceğini belirterek, "Oğlum sen de kaç gel, askerimize, polisimize teslim ol" dedi.
İşçiler virüsle baş başa bırakıldı!
08 Nisan 2020, 16:02 0
İşçiler virüsle baş başa bırakıldı!
Salgın sürecinde özellikle emekçilerin yoğun olarak çalışmaya zorlandığı fabrikalarda ortaya çıkan ağır koşullara dikkat çeken CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, ateşi olan işçiye ateşi düşsün diye yüzünün yıkatıldığını ve tedbirsiz çalışmaya zorlandığını ileri sürdü.
Sivas Haberler Ekonomi
06 Nisan 2020, 22:34 0
Sivas Haberler Ekonomi
Türkiye ve dünyanın gündemini takip edeceğiniz Sivas Haber her gün güncel paylaşımlar yapmakta.
AK Parti Sözcüsü Çelik: "Şimdi insanı yücelten siyaset zamanıdır"
03 Nisan 2020, 18:50 0
AK Parti Sözcüsü Çelik: "Şimdi insanı yücelten siyaset zamanıdır"
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Yardım kolilerinin üzerinde Cumhurbaşkanlığı Forsu ile beraber olan bayrağımızı görmemekte ısrar etmek, siyasi hastalık üretmeye bugünlerde bile ara vermemenin bir neticesidir." değerlendirmesinde bulundu.
İmamoğlu'ndan hastane teşekkürü
02 Nisan 2020, 15:52 0
İmamoğlu'ndan hastane teşekkürü
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kamuoyunda bir süredir tartışılan Başakşehir Şehir Hastanesi'nin çevre bağlantı yollarıyla ilgili açıklamada bulundu.
Süleyman Soylu: 2 bin 977 hesap hakkında işlem yapıldı
02 Nisan 2020, 15:49 0
Süleyman Soylu: 2 bin 977 hesap hakkında işlem yapıldı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, koronavirüsle mücadele kapsamında 15 günde provokasyon yapan 2 bin 977 hesap hakkında işlem yapıldığını belirterek, "Özellikle bu dönemi provoke etmek isteyen hesapların yüzde 70'i bot hesaplar. Aynı zamanda PKK, DHKP-C ve FETÖ'ye yönelik hesaplar." ifadesini kullandı.
Bu süreçte kimse işinden olmasın
02 Nisan 2020, 15:08 0
Bu süreçte kimse işinden olmasın
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıdaroğlu, DİSK, Türk-İş ve Hak-İş genel başkanları ile video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiği toplantıda, "İşten çıkarmanın bir şekilde sınırlandırılması gerekiyor. Bu süreçte kimsenin aşından, işinden olmaması lazım" dedi
Herkes kendi sokağa çıkma yasağını ilan etmeli
02 Nisan 2020, 15:04 0
Herkes kendi sokağa çıkma yasağını ilan etmeli
AK Parti Büyükşehir Belediyesi eski Meclis Üyesi, AK Parti eski Grup Sekreteri Kemal Büyükkesim, sosyal medya hesabından paylaştığı yazıyla #evdekal çağrısı yaptı. Büyükkesim şunları dile getirdi: Türkiye olarak Covid-19 virüsüne karşı verdiğimiz mücadelemizin 22. günündeyiz. Vakaların ortaya çıktığı ilk gün itibariyle devletimizin almış olduğu karar sonucu #evdekal çağrısına uyan tüm milletimize teşekkür ediyorum. Diliyorum ki bu hastalığı en kısa zamanda ve en az zafiyetle atlatırız. Devlet erkanlarımızın göstermiş olduğu hassas çalışmalara olan güvenim sonsuz.
Duruşması kapalı oturumla yapıldı
31 Mart 2020, 16:55 0
Duruşması kapalı oturumla yapıldı
İzmir'de, FETÖ/PDY'nin üst düzey yöneticileri ile telefonda irtibat kurduğu suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilen ve Urla Belediye Başkanlığı görevinden alınan CHP'li İbrahim Burak Oğuz, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan bugün ikinci kez hakim karşısına çıktı. Oğuz, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında kapalı oturum şeklinde gerçekleşen duruşmaya cezaevinden Ses ve Görüntü Blişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken, duruşma dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.
Demirciefe'nin torunu Gelecek Partisi'nde
30 Mart 2020, 17:27 0
Demirciefe'nin torunu Gelecek Partisi'nde
Ahmet Davutoğlu'nun Genel Başkanlığını yaptığı Gelecek Partisi teşkilatlanma çalışmalarını sürdürüyor.
Mesele siyasi değil
30 Mart 2020, 17:26 0
Mesele siyasi değil
AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, koronavirüs salgını ile mücadele sürecine yönelik bilgi ve önemli mesajlar verdiği bir açıklama yaptı. Başkan Sürekli, karşı karşıya kalınan bu küresel sorunun çözümü için verilen mücadelenin hayati ve ulusal olduğunu, dolayısı ile yetki ve otorite tartışmalarıyla meseleyi siyasallaştırmanın doğru olmadığına dikkat çekti.
CHP’Lİ Arslan'dan AKP'li Kaya'ya tepki
30 Mart 2020, 16:39 0
CHP’Lİ Arslan'dan AKP'li Kaya'ya tepki
Dünya ve Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini, Çin'in Wuhan kentinde başlayan ve iki aylık bir sürede tüm dünyayı saran koronavirüsünün hayatı felç ettiğini, ülke ekonomilerine ve sosyal yaşama büyük darbe vurduğunu belirten Ednan Arslan, bu zor dönemin toplumsal dayanışma ve birlikle aşılacağını belirtti.
Üç Ulaştırma Bakanı yolu bitiremedi
30 Mart 2020, 16:37 0
Üç Ulaştırma Bakanı yolu bitiremedi
Ulaştırma eski Bakanları Binali Yıldırım döneminde söz verilen, Ahmet Arslan döneminde temeli atılan ve 4 Eylül 2018 tarihinde biteceği açıklanan 20,5 kilometrelik Tire – Belevi yolu Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan döneminde de bitirilemedi.
Kaybeden yoksullar olmasın!
19 Mart 2020, 15:56 0
Kaybeden yoksullar olmasın!
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı virüs ile mücadele paketi ile ilgili önemli açıklamarda bulundu. Beko, "Paketten sadece emekçilere bir şey çıkmadı" dedi