POLİTİKA HABERLERİ
Her konuda çözüm üreten tek parti CHP
07 Ekim 2019, 11:47 0
Her konuda çözüm üreten tek parti CHP
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Hiç kimse endişeye kapılmasın. Yerel seçimlerde bir basamak atladıysak, ikinci seçimde de bu basamağı atlayıp Türkiye'yi aydınlığa ulaştıracağız. Çünkü biz sorunları bilen ve her konuda çözüm üreten tek partiyiz" dedi.
Nadira 15 Temmuz'a dair bir şey mi biliyordu
07 Ekim 2019, 11:33 1
Nadira 15 Temmuz'a dair bir şey mi biliyordu
.CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Özbekistan Cumhuriyeti vatandaşı 23 yaşındaki Nadira Kadirova'nın AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal'ın evinde şüpheli ölümünü Meclis gündemine taşıdı. Kılıç, 'Nadira, 15 Temmuz hakkında bir şeyler bildiği için mi öldürüldü?' diye sordu.
ABD destekli yeni operasyonun delili
06 Ekim 2019, 16:48 0
ABD destekli yeni operasyonun delili
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "FETÖ'nün beslemesi, sözcüsü Ergün Babahan dün attığı tweet ile meşrebince davranmış ve FETÖ'nün uzun yıllardır uğraş verdiği, 'Devlet Bahçelisiz siyaset'i dillendirmiştir.
Türkiye'nin güvenliği mutlaka sağlanmalı
06 Ekim 2019, 16:44 0
Türkiye'nin güvenliği mutlaka sağlanmalı
İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Türkiye'nin güvenliğinin mutlaka sağlanması gerektiğini belirterek, ABD'nin Suriye Kürtlerinden oluşan bir grubu emelleri için kullanmak istediğini söyledi.
Sırbistan'a gidiyor
06 Ekim 2019, 16:34 0
Sırbistan'a gidiyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye- Sırbistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin 2'nci toplantısının icrası kapsamında 7-8 Ekim'de Sırbistan'a resmi ziyaret gerçekleştirecek.
Biz bu milletin vicdanına güveniyoruz
06 Ekim 2019, 16:20 0
Biz bu milletin vicdanına güveniyoruz
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bolu Abant Tabiat Parkı'ndaki bir otelde düzenlenen CHP TBMM Grubu'nun 27. Dönem 2. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı'nın 2. oturumunda yaptığı konuşmada, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra sivil darbe yapıldığını, KHK ile binlerce kişinin işine son verildiğini öne sürdü.
Demirtaş'a siyasi cesaret ödülü
01 Ekim 2019, 13:33 0
Demirtaş'a siyasi cesaret ödülü
Almanya'da kurulan İlerici İttifak, 15 Kasım'da Stockholm'de yapacağı toplantıda Demirtaş'a ödül verecek.
Parti örgütümün emrindeyim
22 Eylül 2019, 11:27 0
Parti örgütümün emrindeyim
Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, DİSK'e bağlı Emeklisen İzmir şubelerinin düzenlediği etkinlikte 2023 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri için birlik beraberlik mesajları verirken örgütü işaret etti. Konak’ta bugüne kadar alınmamış yüzde 64’lük rekor bir oy oranıyla seçilen Başkan Batur, bu başarıda parti örgütünün etkisinin büyük olduğunu vurgulayarak, “Ben her zaman parti örgütümün emrinde oldum. Bundan sonra da böyle çalışmaya devam edeceğim” dedi.
AK Partili Yılmaz'dan Rektör Budak'a ziyaret
22 Eylül 2019, 11:00 0
AK Partili Yılmaz'dan Rektör Budak'a ziyaret
İzmir’deki bir dizi programa katılmak üzere kente gelen AK Parti Bingöl Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Ege Üniversitesi (EÜ) Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ı ziyaret etti.
Bakan: Bilgi Edinme Kanunu'nu değiştirelim
22 Eylül 2019, 10:47 0
Bakan: Bilgi Edinme Kanunu'nu değiştirelim
CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, 4982 sayılı Bilgi Edinme Kanunu’nda değişiklik istedi. TBMM Başkanlığı’na sunulan teklifle, 4982 sayılı Bilgi Edinme Kanunu’nun yedinci maddesinin ikinci fıkrasının kanundan tamamen çıkarılması önerildi.
Çocuklarımızı okula ulaştırın!
21 Eylül 2019, 11:06 0
Çocuklarımızı okula ulaştırın!
CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması için soru önergesi verdi. Bergama’nın Kozak Yaylası köylerinde yaşayan çocukların okullarına ulaşım konusunda ücretsiz taşıma sisteminin dışına çıkarılmasına karşı sert tepki gösteren Serter, “Anayasayı çiğneyen, yok sayan bir Milli Eğitim Bakanlığı ile karşı karşıyayız! Çocuklarımızın eğitimi deyince her konuya siyaset karıştıran bir anlayışa ne denir ki?” dedi. 
Artık İzmir'in huzurunu bozmayın
11 Eylül 2019, 13:24 0
Artık İzmir'in huzurunu bozmayın
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisinin Eylül ayı ilk oturumunda Adalet ve Kalkınma Partili meclis üyelerinin gündem dışı önergesinin reddedilmesi üzerine, Cumhuriyet Halk Partisi'ne yönelik eleştirilerde bulunan AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ’a yanıt, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’den geldi. Yücel, "Dağ’ın açıklamalarının ve Büyükşehir Belediye Meclisinde verilen önergenin amacının, suç bastırmak ve zamanında AKP tarafından terör örgütüyle kurulan ortaklığı unutturmak" olduğunu söyledi.
Destek vermek sizi AK Parti'li yapmaz
11 Eylül 2019, 13:13 0
Destek vermek sizi AK Parti'li yapmaz
AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Sürekli devlete yazılarıyla, eylemleriyle ayar vermeye çalışan o akademisyenlerden, (Diyarbakır'da HDP binası önünde oturma eylemi yapan) annelere destek açıklaması gördünüz mü? O annelere destek olmak sizi AK Parti'li yapmaz sizi insan yapar, merhametli yapar, sorumlu vatandaş yapar." dedi.
Ankara'ya uçuşlar yüzde 35 azaldı
11 Eylül 2019, 13:03 0
Ankara'ya uçuşlar yüzde 35 azaldı
CHP YDK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, İzmir-Ankara sefer sayılarındaki yetersizliği Meclis gündemine taşımış ve konuya dair bir soru önergesi vermişti. Polat, "İzmir'e düzenlenen sefer sayıları bir yılda % 35 oranında azalırken, bilet fiyatları son bir buçuk yılda % 184 arttı" dedi.