Bahçeli: Memleketi koruyacak Türk kalmayacak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Korkarım ki artan bölücülüğe karşı Türkçülüğün söndürülüşüne yarın öbür gün memleketi koruyacak Türk de kalmayacaktır. Türk milletinin milli refleksi indirilecektir. Kaçınılmaz son giderek hissedilmektedir. Yeni bir millet kıra döke bağıra çağıra doğmaktadır." dedi

Bahçeli: Memleketi koruyacak Türk kalmayacak
23 Kasım 2013 Cumartesi 11:02

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 2'nci Akademisyenler Kurultayı Açılış programında konuştu

Bahçeli’nin konuşmasından satırbaşları:

Akademik hayatın temsilcileriyle bir arada bulunmaktan mutluyum. Bugün sizlerle çok düşündürücü ve küçültücü anların yaşandığı biz zamanda buluşuyoruz. Karşı karşıya kaldığımız titiz gündemi yorumlamak aciliyet gerektirmektedir. Türkiye kendine özgü bir ortaçağ yaşamaktadır. Yeni bir başlangıca ihtiyaç vardır.

İnsanlığın gelişim seyrine edilgen bir zihniyetten bakmamız akıllıca değildir. Türk milleti asırlarca doğudan yükselen ışık huzmesi olmuştur. Türk milleti Muhteşem eserlerin, kul hakkı gözeten yöneticilerin sayesinde uzunca bir müddet tahtan inmemiştir. Türk milleti zafer sancağının bilim otağının taşıyıcısıdır. Muhterem zatlar akılla duyguyu birleştirmiştir. Sosyal, ekonomik maliyetler daha da karartılmıştır. Denge ve düzeni yakalamayanlar bir ülkenin kalkışa geçmesi mümkün değildir.

MAHVOLUŞA DOĞRU GİDİLMEKTEDİR

Ben yerine bizi, açgözlülük yerine birliği gözetmeden ilerlememiz düşünülemeyecektir. Bugünkü ortam Türk milli kimliğinin aleyhine işlemektedir. Yapay ve gevşek formüller çöküşü hızlandırmaktadır. Mahvoluşa doğru bodoslama gitmektedir. Milletin kafası karmakarışıktır. Asil unsur Türkler kendi ülkelerinde ayrımcılığa maruz kalmaktadır. Kendilerinden taviz verilmesi istenmektedir. Aksi halde yüzyıl sonra ortada Türkten eser kalmayacaktır. Ben kimim sorusunun cevabı Türküm olmayacaktır.

“MEMLEKETİ KORUYACAK TÜRK KALMAYACAK”


Korkarım ki artan bölücülüğe karşı Türkçülüğün söndürülüşüne yarın öbür gün memleketi koruyacak Türk de kalmayacaktır. Türk milletinin milli refleksi indirilecektir. Kaçınılmaz son giderek hissedilmektedir. Yeni bir millet kıra döke bağıra çağıra doğmaktadır.
Etnik yapıların sadece kültürel temsili yeterli bulmayacakları açıktır. Sözde aydınları ülke gündemlerini belirleyen kurumların önerileri bize dayatılanlardan başkası değildir. Nasıl ki 30 sene önce bugün karşımıza alenen çıkan sorunlar küçümsenmişse, bugün de 10 sene sonra karşımıza çıkacak olaylar hasır altı edilmektedir.

“MİLLET KANLI BİR PARÇALANMAYA GİDİYOR”


Geçmişe vizyonsuzluklarıyla damga vuran devlet kurumları mesailerini yeni vizyonsuzluklar için harcamaktadır. Milli kültürün mesajları bu çevreleri artık tatmin etmemektedir. Bugünkü ortamda başta hükümet olmak üzere milli emanetlere ilgisiz kalan odaklar bütün hesaplarını bölünmüş Türkiye’ye göre ayarlamışlardır. Milliyetçiliğe kulp takma milleti kanlı bir parçalanmaya götürmektedir. İhanetin ölçeği daha da artarsa hükümet karşısında sabrını kaybetmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

ÜLKE YOK OLMAYA SÜRÜKLENECEKTİR

Başbakan Erdoğan ve hükümeti, aldıkları bölünme ihalesini uygulamaktadır. Analarım ağlamasın diye gösterilen metanet bölücüleri daha da heveslendirmiştir. Yoksulluk, işsizlik milli kimliği aşındırmış ve arka plana itmiştir. Milli kimliği üzerinde oynama, tartışma ve yargılama yapılan Türk milletinin ne vereceği önem sayılmalıdır. Allah korusun ama etnik kimliklerinin özerkliklerini kazanacakları bir ortamda kim olduğunu bilinmeyen bir ortam olacaktır. Bin yıllık kaynaşmanın son bulması kimseye bir şey kazandırmayacaktır.
Parçalanmış ülke fotoğrafı görmek istemek kanlı hesaplaşmalara neden olacak, ortada bir ülke kalırsa yok olmaya sürüklenecektir. Kurulan yuvalar, ekonomik ortaklıklar nasıl ayrılacak nasıl bölünecektir.

“TÜRKMENLERİ YOK SAYMAKTADIR”

1000 yıllık hukuk sırf PKK, Barzani, Erdoğan istedi diye nasıl bozulacaktır. Başbakan bu soruyu kendi kendine soracak yüreğe sahip midir? Türk milletinin ismini ağzına alanlar risklerin farkındalar mıdır? İmralı canisinin mesajını Diyarbakır’da okutan bu zihniyet şimdi Türkmen katillerini yere göğe sığdıramamıştır.

Başbakan’ın elbisesinden konfeti temizlediği kişi Türkmenleri yok saymaktadır. Barzani’nin Diyarbakır’da bulunuşu sadece açılış için değil. Kürt kökenli kardeşlerimize başka yaşama seçenekleri sunulmuş, küresel emrivakilerle ihanet edilmiştir. Barzani’ye en üst düzey protokol oynanmıştır. Bu bölgede Barzani sivriltilmiş ve parlatılmıştır. Buluşmalardan doğal olarak peşmerge memnun kalmış, rüyasının gerçeğe döndüğüne şahit olmuştur.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.