Genel grev hazırlığı başlatılmalı

Ulusal Demokratik İşçi Hareketi sözcüsü Talat Özdemir, 22 Nisan'da gerçekleştirecekleri 'İzmir İşçisinin Birleşme ve Ayağa Kalkma Kurultayı öncesinde yaptığı açıklamada, genel grev hazırlıklarının bir an önce başlaması gerektiğini savundu

Genel grev hazırlığı başlatılmalı
20 Nisan 2012 Cuma 15:36

Gülçin Karaegemen- Ulusal Demokratik İşçi Hareketi,  İzmir işçisinin birleşme ve ayağa kalkma kurultayına davet amacıyla basın açıklaması düzenledi. İzmir İşçi Kurultayı Düzenleme Kurulu adına konuşan Belediye-İş 1 Numaralı Şube eski Başkanı Talat Özdemir, "İşçi sınıfı birleştiricidir ve önderdir, işçi sınıfı vatanımızı ve milletimizi savunmak zorundadır. Demokratik ve temiz sendikacılık istiyoruz" dedi. İzmir'deki işçi önderlerini, işyeri temsilci ve baş temsilcilerini, sendikalarının yönetici ve başkanlarını, kurultaya davet eden Özdemir, "Ulusal Demokratik İşçi Hareketi olarak Toplu İş İlişkileri Yasa Tasarısı ve Ulusal İstihdam Stratejisi adıyla, işçi sınıfına ve sendikal harekete yönelen Cumhuriyet tarihinin en büyük saldırısını durdurmak, sendikalarımızın barajlarda boğulmasını, esnek çalışma, taşeron işçilik, kiralık işçi büroları yoluyla işçilerin köleleştirilmesini durdurmak için sendikalarımıza sesleniyoruz. Cumhuriyet tarihinin en büyük saldırısı için derhal genel grev hazırlıkları başlamalıdır. 1 Mayıs parçalanma değil, işçi sınıfının birleşme ve mücadele günüdür" diye konuştu.

Ayağa kalkma zamanı


1 Mayıs'ın işçi sınfına en ağır saldırıların gerçekleştirildiği, üniter bütünlüğe kastedildiği, Cumhuriyeti yıkma çabalarının hızlandığı, Suriye'ye karşı emperyalistlerin taşeronu olarak tertipler düzenlendiği koşullarda yapıldığını savunan Özdemir, "İşçi sınıfı için ayağa kalkma zamanıdır. İzmir işçilerine, işçi önderlerine, temsilcilerine ve sendikacılara çağrıda bulunuyoruz. İşçi partisi birleşmek ve ayağa kalkmak zorundadır. İzmir'de 22 Nisan saat 13:00'da Fuar Gençlik Merkezi'nde bir toplantı yapılacaktır. Hangi sendikadan, konfederasyondan olursa olsun, işçi önderleri, sendika temsilcileri bir araya gelecek ve işçi sınıfını yeniden ayağa kaldırma planı amaçlanacaktır. İşçi sınıfının yeter artık diyen sesi, yurdun dört bir yanından yankılanmıştır. Ulusal Demokratik İşçi Hareketi çığ gibi büyümektedir. Hangi sendikadan, hangi konfederasyondan olursa olsun, İzmir'deki işçi önderlerini, işyeri temsilci ve baş temsilcilerini, sendikamızın yönetici ve başkanlarını, İzmir işçisinin birleşme ve ayağa kalkma kurultayına davet ediyoruz" dedi.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.