Vural'dan para sayma makineli açıklama

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM'deki toplantı salonuna para sayma makinesi ve simitle geldi

Vural'dan para sayma makineli açıklama
23 Aralık 2013 Pazartesi 15:50

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Genel Kurul'da milletvekillerinin 2014 yılı bütçesinin onaylanmasını eleştirdi ve "Onların milletin vekili olma sıfatı ortadan kaldırılmış oldu. Milletin bütçe yapma hakkını gasp edenlerin bütçesi vicdanı olmayan parmaklara onaylatıldı" dedi.

HÜKÜMETE ELEŞTİRİ

Yolsuzluk olaylarına ilişkin değerlendirme yapan Vural, hükümeti ve başbakan Erdoğan'ı eleştirdi.Kolluk görevlilerinin görevden alınmalarına tepki gösteren Vural, "Madem çok rahatsınız niye bunları yapıyorsunuz. Tapelerde eklemeler olduğunu bilenler bu tapelerin ne olduğunu nerden biliyor. Bu adli yönetmelik değişikliği hukuk devletine darbedir. Adli kolluğun bağımsızlığı ve savcıların bağımsızlığı ortadan kalkmıştır. Yargıya darbe vurulmuştur. Burası Ali Kıran baş kesenlerin memleketi değil. Kanuna aykırı bu yönetmeliği uygulayan memurlarda, bu yönetmeliği çıkartanlarda anayasal suç işlemişlerdir. Darbeci bir zihniyetin aynısını bugün Recep Tayyip Erdoğan hükümeti yapmaktadır." dedi.


FRANKENSTEİN GİBİ

Vural, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Soruşturmanın sonuna kadar gitmesini istemiyorsunuz. İsteseniz adli yönetmeliği bir gecede değiştirmezdiniz. Artık ahlak sınırlarını aşmış tipler türedi bu memlekette. Polisi çete gibi gösteriyorsun, savcıyı çete gibi gösteriyorsun, sen önce aynaya bak bakalım. 4.5 milyon doları polisler mi getirdi koydu? Biz senin kime dua ettiğini biliriz. Irak'ta Müslümanları katleden ABD'li askerlere dua eden sen değil misin? 'Kimseye yedirmeyiz' diyor. 'Ben yerim' diyor. Devleti nasıl yönetiyorsun sen, madem bunu yapanlar dış güçler sen ne yapıyorsun? O zaman çetenin başı bunları atayan. Bugünlerde yolsuzluğa kılıf arıyor.Hani sen ödül vermiştin bunlara. Tam bir frankenstein gibi, yakında kendisini yiyecek. Elinden gelse yolsuzlukla ilgili yayın yapan televizyonları kapatacak. 3-Y ile mücadele ettiğini söyleyen yolsuzluğun üstünü örtüyor, yasaklar koyuyor. Soruşturmaya müdahale suçtur. 'Hükümete operasyon yapılıyor' diyerek bu asrın yolsuzluk operasyonunu sulandırmak istiyorlar. Başbakan'dan cevap istiyorum, bu yolsuzluk iddialarına ne diyorsun, yolsuzluğu kabul ediyor musun, etmiyor musun, bu 4.5 milyon dolar nerden geldi? 11 yıldır iktidarda değil misiniz, niye ortaya çıkartmadınız bu örgütü. Niye adli kolluk yönetmeliğinde değişikliğe gittiniz, niye gazetecilere emniyet müdürlüklerine girmeyi yasak ettiniz? Bu paniğiniz telaşınız nedir. Halili ile Lübnan'a gidip ne görüştün. Putin ile 7.5 saat Soçi'de ne görüştün. Gemicikler nerden geldi? İçişleri Bakanı'nı PKK lobisine yedirdin, Ertuğrul Günay'ı rant lobisine yedirdin. Bu yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının 4 bakan ile kalmayacağını, zirveye ulaşacağını gördüğü için böyle diktatörce davranmaktadır. Bu hükümet Titan hükümeti, Titan iktidarı"


"KEFENLERİN CEBİ VAR MI?"


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın 'Bu insanlar daha önceden birbirlerine görmediler' dediğini öne süren Vural, aklanan kara para ile 63 tane 3'ncü köprünün yapılacağını belirterek, "Başbakan hesap yapıyor, vatandaşın hesabını simide, kendi yandaşlarının hesabını para sayma makinesine. İşte AK Parti ekonomisi bu. Başbakan milli yolsuzluğa saygı mitingleri ile zorla insanları oraya topluyor. Kefende getirmişler oraya, bu kefenlerin cebi var mı acaba? 'Temiz eller operasyonu yapılıyor, daha ne istiyorsunuz bağırsaklar temizleniyor' diyordu, iyi ya bağırsaklar temizleniyor işte" dedi.

Elindeki dosyayı basın mensuplarına gösteren Vural, "Bu ihbarlar size geldi, paravan şirketler aracılığıyla kara para transferinin gerçekleştiğine ilişkin bu iddialar Başbakan'a gönderildi. Böyle bir ihbar aldınız mı, aldıysanız ne yaptınız? 2010 yılında kurulan, sonra 2012'de tasfiyeye tabi tutulan hangi şirketler kullanıldı. 2010 yılında odaya kayıt olan, 2012 tarihinde tasfiyeye tabi tutulan hangi şirketler kullanıldı. Bu kara para aklamayla ilgili paravan şirketler aracılığıyla yapılan bu işlemlerle ilgili bir ihbar geldi mi, ne yaptınız? Muhtemelen bu işin daha büyük boyutları vardır. Varlık barışı hangi düzen için kuruldu. Kara para ile ilgili varlıkların varlık barışından istifade etmemesine ilişkin MHP'nin ısrarlı soruları karşısında neden bu konuda kanuna bir madde koymadınız" diye konuştu.


TUTUKLU MİLLETVEKİLLERİ

Gazetecilerin tutuklu milletvekilleri ile ilgili sorduğu soruya Vural, "MHP olarak tutuklu vekillerle ilgili hiçbir girişimin içinde olmayacak. AK Parti, BDP ve CHP bu eksende ne yapmak istiyorlarsa çıksınlar yapsınlar. Böyle hukuktan dem vuruyorlar, hukuktan dem vuruyorsan önce adam gibi adli kolluk yönetmeliğine neden darbe vurduğunu açıklayacaksın. Bu gündemin üstünü örtmek amacıyla gündemin üzerine örtmek amacıyla yapılmıştır, bu konuşma BDP'nin tehdidi ile yapılmıştır, utanç verici olan budur. MHP olarak biz tutuklu vekillerle ilgili hiç bir görüşmenin içinde olmayacağız. Bülent Arınç bunlarla uğraşacağına kendilerinin yaptığı hukuksuzluklara karşı ne yaptığını açıklasın. Eğer çok hukuk diyorsanız, adalet diyorsanız, soruşturmayı sürdüren polisleri iade ediniz, eklediğiniz savcıları geri alınız, adli kolluk yönetmeliğini geri alınız" dedi.


BERABER YÜRÜDÜK ŞARKISIYLA GÖNDERME

Başbakan Erdoğan'a mitinglerde söylediği 'Beraber yürüdük bu yollarda' şarkısıyla gönderme yapan Vural şarkının sözlerini değiştirdi. Vural, "Başbakanın 'Beraber yürüdük biz bu yollarda' diye şarkısı var. Bu şarkının değişmesi gerekiyor" dedi ve şarkıyı şöyle çevirdi. "Beraber yürüttük biz bu rüşveti, beraber akladık bu kara paraları, beraber,beraber götürdük bu kaçak malları bana her şey bu 4 hırsızı hatırlatıyor.' Bu 4 parmağı kesmekle baş parmak kurtulamayacaktır."

Kaynak: DHA
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.