Mehmet Ali SÜTLÜ / Özel Haber

İzmir'in Ayrancılar Mahallesi’nde 30 Haziran’da bir lokantada meydana gelen patlama, büyük bir yıkıma ve can kaybına yol açtı. Patlama sonucu 5 kişi hayatını kaybederken, 63 kişi yaralandı. Olay sonrası bölgedeki esnafların iş yerlerinde ciddi maddi hasar oluştu, bu durum ekonomik olarak zor duruma düşmelerine neden oldu.

Patlamanın ardından başlatılan yardım çalışmaları, bölge halkı ve esnaf için umut kaynağı oldu. İzmir Valiliği, AFAD, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Torbalı Kaymakamlığı, Torbalı Belediyesi ve diğer yetkililer, olayın soruşturulması ve mağdurlara destek olunması için çalışmalarını sürdürüyor.

Haber Foto 2

"Tüm imkanları seferber edeceğiz"

Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, patlamadan etkilenen esnafı ziyaret ederek dayanışma mesajı verdi. Olgun, "Bu zor günleri birlikte atlatacağız" diyerek yaptığı açıklamada, "Zarar gören oda üyesi esnafımızın zararının giderilmesi için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz. Torbalı Ticaret Odası olarak esnafımızın ekonomik olarak toparlanması ve iş yerlerinin yeniden faaliyete geçmesi için gerekli tüm desteği sağlamak istiyoruz. Çarşamba günü gerçekleşecek meclis toplantımızda, esnafımızın maddi zararının karşılanması ile ilgili karar alacağız ve en kısa sürede zararları karşılayacağız" dedi.

Abdulvahap Olgun kimdir?

1979 yılında Şanlıurfa/Siverek’te dünyaya gelen Abdulvahap OLGUN, ilk ve ortaöğrenimini Torbalı’da tamamladı. Yükseköğrenimini ise Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi-Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamladı.

1998-2004 yılları arasında Torbalı Belediyesi’nde başkan danışmanı” olarak görev yapan Olgun, ulusal ile yerel gazetelerde muhabirlik, yazarlık ve yöneticilik yaptı. Olgun halen oluklu mukavva, ambalaj ve kutu sektöründe faaliyet göstermektedir. Herkutu Oluklu Mukavva ve Ambalaj LTD. ŞTİ. ile Olgun İnşaat firmalarının sahibidir.

2006 yılında vatani görevini İstanbul’da yaptıktan sonra, aynı yıl Torbalı Genç İşadamları Derneği’nin kuruculuğunu yaptı. Kurucusu olduğu derneğin başkanlık görevini 2009 yılına kadar yürüttü.

Aliağa’da fast food devrimi | Aliakent Fast Food hizmete girdi Aliağa’da fast food devrimi | Aliakent Fast Food hizmete girdi

2009 yılı şubat ayında yapılan Torbalı Ticaret Odası Meslek Komiteleri seçiminin sonucunda “Meclis Başkanı” olarak seçildi. Görev yaptığı döneminde “Türkiye’nin en genç meclis başkanı” ünvanını elde eden Olgun, 4 yıl bu görevi yürüttü.

2013 tarihinde yapılan Torbalı Ticaret Odası organ seçimlerinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

2018 yılında Torbalı Ticaret Odası Başkanlığı seçimine tek aday olarak girip oybirliği” ile ikinci kez seçildi.

2022 yılında Ticaret Odası Başkanlığına 3. kez yine oybirliği ile seçildi.

Evli ve 3 çocuk babası olan Olgun; 2017 yılından bu yana Pancar Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Kaynak: Haber Merkezi