Online Dil Eğitimi Başarılı Bir Yöntem Mi?

İnternet çağının hızlı bir şekilde yaygınlaştığı ve çok sayıda kişinin alışverişten eğitime kadar pek çok ihtiyacını internet siteleri üzerinden karşılamaya başladığı şu çağda, dil eğitiminin de hızlı bir şekilde sanallaştığını görmekteyiz.

Online Dil Eğitimi Başarılı Bir Yöntem Mi?
11 Şubat 2019 Pazartesi 16:14

İnternet çağının hızlı bir şekilde yaygınlaştığı ve çok sayıda kişinin alışverişten eğitime kadar pek çok ihtiyacını internet siteleri üzerinden karşılamaya başladığı şu çağda, dil eğitiminin de hızlı bir şekilde sanallaştığını görmekteyiz. Sanal hale gelen dil eğitiminin oldukça pratik hale geldiğini söylemek mümkün. Online dil eğitiminin bu kadar hızlı bir şekilde yükseldiği şu dönemde sorulması gereken sorulardan bazıları ise şunlar: Online İngilizce kursu eğitimi söz konusu olduğunda gerçekten işe yarıyor mu? Online bir şekilde dil eğitimi almak kişilerin gerçekten dil düzeyini olumlu yönde etkiliyor mu? Kısacası, online dil eğitimi yeterince başarılı bir yöntem mi? Birkaç madde halinde bu konunun incelemesini gerçekleştirmemiz mümkün.

Online Dil Eğitim Sürecinin 3 Temel Avantajı Nedir?

  1. Online İngilizce Konuşma kursları, kişiye vakit ve enerji kazandırdığından dolayı son derece verimli bir dil eğitim süreci sunar. Bu dil eğitim sürecinde kişiler oldukça kolay bir şekilde, evlerinden bir yere ayrılmadan kurslara katılabilirler. Bu durum ise kişilerin kurs sürecinde vakit, para ya da enerji kaybı yaşamadan yalnızca dil eğitimine odaklanmalarını sağlamaktadır.

Psikoloji alanında çalışan akademisyen ve bilim insanlarının yaptıkları araştırmalarda, bir gün içerisinde kişinin sahip olduğu dikkat seviyesinin sınırlı olduğu ortaya çıkmıştır. Bu dikkat seviyesi yeteri kadar beslenmezse ve günün farklı noktalarına doğru şekilde dağıtılmaz ise, kişiler aldıkları eğitimlerde gerekli verimleri gösteremezler. Gün içerisinde yapılan aktivitelerin tamamı dikkatin farklı noktalara dağılmasına ve dikkati bir noktaya odaklayacak enerjinin azalmasına sebep olur. Bundan dolayı örneğin Preply gibi online eğitim platformlarından online dil eğitimi almak, dikkatin bir noktaya odaklanabilme gücünün artmasına sebep olur. Bundan dolayı online dil eğitimi son derece avantajlı ve başarılı bir yöntem olarak nitelendirilebilir.

  1. Online dil eğitimi, geleneksel dil eğitim süreçlerine göre çok daha geniş opsiyonları öğrencilere sunan bir eğitim sürecidir. Örneğin online eğitim süreçlerinde genel olarak kişinin eğitmen seçme özgürlüğü, daha uygun fiyatlara özel dersler alma şansı ya da eğitmen değiştirme hakkı bulunmaktadır. Toplu bir şekilde ders alınan geleneksel dil kurslarının neredeyse hiçbirinde sağlanmayan bu haklar, kişilere online dil eğitim sürecinde verilir. Bu sayede kişilerin aktif olarak dil öğrenme süreçlerinin dinamiklerini yönetebilmesi sağlanır. Eğer sen de dil eğitim sürecinde bir kontrolün olmasını istiyorsan, online dil eğitim kursları senin için ideal olabilir. Preply online İngilizce konuşma kurslarından bir tanesi olarak, yukarıda sayılan hak ve fırsatların tamamını dil öğrencilerine sağlıyor. Bu sayede dil öğrencileri bu süreci kişiselleştirme ve kendileri için en verimli hale getirme şansı buluyor.

  1. İngilizce günlük konuşma süreci içerisinde olan kişiler, kendi alanları üzerinden şekillenen bir dil eğitimi alıyorlar. Bu dil eğitimi, sektörel olarak ya da dilin kullanılacağı bağlam doğrultusunda özelleştiriliyor. Örneğin dili günlük hayatta kullanmak üzere öğrenmeye çalışan kişi dilin edebi anlamları üzerine ya da dilin sıkı gramer kuralları üzerine uzun dersler almıyor. Bu sayede bizzat kişinin amacına hizmet eden dil derslerini alma şansın oluyor. Örneğin online dil kurslarını öğrencilerine uygun fiyata sağlayan Preply üzerinden alabileceğin bir İngilizce dil eğitimi, oldukça kolay bir şekilde senin amaçlarınıza uygun hale getirilebilir ve şekillendirilebilir. Online eğitim kurumlarının bu özelliği de eğitim sürecini başarılı ve yararlı bir hale getirmesi açısından oldukça önemlidir. Bu kapsamda incelendiğinde bu online eğitimin tercih edilebilir bir dil eğitim biçimi olduğu söylenebilir.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.