Kategoriler

Haber Ekspres

Erdoğan şikayet etmişti. Kılıçdaroğlu hakkında soruşturma başlatıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Cumhurbaşkanı'na hakaretten soruşturma başlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun salı günü partisinin Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması'ndaki sözleriyle, kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu. Erdoğan'ın avukatlarından Hüseyin Aydın'ın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı suç duyurusunda Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin, 15 Temmuz 2016 darbe girişiminin arkasında olduğu iddia edilen Gülen yapılanması ile örtüştüğü ifade edilmişti. Aydın'ın suç duyurusunda ayrıca "bu doğrultudaki söylem ve politikanın örgüt [Gülen yapılanması] tarafından adı geçen siyasi partiye [CHP] empoze edildiği hususunda toplumda yaygın bir kanaat oluşmuştur" denilmişti.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 83'üncü yıldönümü etkinlikleri kapsamında bir konuşma yapan CHP Genel Başkanı, Kılıçdaroğlu, "2017'de milleti tepeden gören, ağzına gelen her şeyi söyleyen, servet içinde yüzen ve servetinin hesabını milletin önüne koymayan bir Recep Tayyip Erdoğan var… Şunu da düşünsün Erdoğan, yahu bu ülkede huzur bırakmadın. Konuşuyorsun 80 milyon geriliyor" ifadelerini kullanmıştı. Bu sözler ve konuşması içindeki diğer ifadeler Erdoğan'ın avukatı tarafından suç unsuru teşkil ettikleri gerekçesiyle duyuru dilekçesine eklenmişti. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakınları, haklarında yurtdışına para transfer ettikleri iddiasında bulunan Kılıçdaroğlu’ndan Aralık ayı başında 1 milyon 500 bin lira manevi tazminat istemişti.
Yorumlar

Daha Fazla Haber
MAGAZİN
35 Kez Görüntülendi.
Mustafa Ceceli'nin vereceği konser iptal edildi
GÜNDEM
36 Kez Görüntülendi.
Boğulmak üzereyken kurtarılan polis hastanede yaşamını yitirdi
EKONOMİ
26 Kez Görüntülendi.
Bakan Albayrak'tan ekonomiye ilişkin önemli mesajlar
GÜNDEM
29 Kez Görüntülendi.
15 yıl sonra yeniden evlenmek istediler ama...
GÜNDEM
29 Kez Görüntülendi.
Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci tutuklandı
GÜNDEM
35 Kez Görüntülendi.
Kayıp Evrim'in annesi, babası ve amcasının sorgusu devam ediyor
GÜNDEM
29 Kez Görüntülendi.
Aynı anda 68 ocakta muhlama yaparak rekor kırdılar
İZMİR
68 Kez Görüntülendi.
Balıkçı teknesi alabora oldu: 2 ölü
GÜNDEM
57 Kez Görüntülendi.
Dolapta kız arkadaşının babasına yakalandı
GÜNDEM
43 Kez Görüntülendi.
Yolda görenler 'yok artık' dedi!