Kategoriler

Haber Ekspres

Erdoğan şikayet etmişti. Kılıçdaroğlu hakkında soruşturma başlatıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Cumhurbaşkanı'na hakaretten soruşturma başlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun salı günü partisinin Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması'ndaki sözleriyle, kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu. Erdoğan'ın avukatlarından Hüseyin Aydın'ın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı suç duyurusunda Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin, 15 Temmuz 2016 darbe girişiminin arkasında olduğu iddia edilen Gülen yapılanması ile örtüştüğü ifade edilmişti. Aydın'ın suç duyurusunda ayrıca "bu doğrultudaki söylem ve politikanın örgüt [Gülen yapılanması] tarafından adı geçen siyasi partiye [CHP] empoze edildiği hususunda toplumda yaygın bir kanaat oluşmuştur" denilmişti.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 83'üncü yıldönümü etkinlikleri kapsamında bir konuşma yapan CHP Genel Başkanı, Kılıçdaroğlu, "2017'de milleti tepeden gören, ağzına gelen her şeyi söyleyen, servet içinde yüzen ve servetinin hesabını milletin önüne koymayan bir Recep Tayyip Erdoğan var… Şunu da düşünsün Erdoğan, yahu bu ülkede huzur bırakmadın. Konuşuyorsun 80 milyon geriliyor" ifadelerini kullanmıştı. Bu sözler ve konuşması içindeki diğer ifadeler Erdoğan'ın avukatı tarafından suç unsuru teşkil ettikleri gerekçesiyle duyuru dilekçesine eklenmişti. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakınları, haklarında yurtdışına para transfer ettikleri iddiasında bulunan Kılıçdaroğlu’ndan Aralık ayı başında 1 milyon 500 bin lira manevi tazminat istemişti.
Yorumlar

Daha Fazla Haber
DÜNYA
12 Kez Görüntülendi.
Hawking'in tekerlekli sandalyesi satışa çıkıyor
İZMİR
36 Kez Görüntülendi.
Öğrencilerden müthiş buluş! Oturduğun yerden elektrik üret
İZMİR
10 Kez Görüntülendi.
Karşıyakalılar Takas Şenliği’nde buluştu
POLİTİKA
20 Kez Görüntülendi.
Bahçeli'nin sözlerine AK Parti'den yanıt: Kırmızı çizgimizdir
İZMİR
31 Kez Görüntülendi.
25 gündür mahsur kedi kurtarıldı
İZMİR
12 Kez Görüntülendi.
İzmir’de modanın nabzı Fashion Week ile atacak
GÜNDEM
54 Kez Görüntülendi.
Cinayet sonrası Kaşıkçı'nın kıyafetlerini giyip...
GÜNDEM
30 Kez Görüntülendi.
Doğal güzelliği böyle yok etmişlerdi. Hepsi de imar barışına başvurdu
POLİTİKA
17 Kez Görüntülendi.
Erdoğan: CHP'yi bundan kurtarmamız lazım
ÇEVRE
49 Kez Görüntülendi.
Danıştay'dan Seferihisar'a güzel haber