Hayati Okuroğlu, 22 Ağustos 1985 tarihinde Tire'de dünyaya geldi. 

Eğitimi ve kariyeri

İlk ve orta öğrenimini Tire'de tamamladıktan sonra, Dumlupınar Üniversitesi İthalat-İhracat, Anadolu Üniversitesi İşletme, Ege Üniversitesi İktisat, Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler bölümlerinde eğitim aldı ve şu anda da İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi son sınıf öğrencisidir. 

Lisans eğitimi sürecinde mali müşavirlik mesleki stajını tamamlamak üzere iş hayatına atılan Okuroğlu, merkezi Tire'de bulunan Okuroğlu Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik Limited Şirketi'nin kurucusudur. 

Mesleki alandaki bilgi ve tecrübelerini gençlere aktarmak amacıyla Ege Üniversitesi Tire Kutsan Meslek Yüksek Okulu'nda öğretim görevlisi olarak mesleki alanında eğitim vermektedir. 

Siyasi kariyeri

Cumhuriyet Halk Partisi Tire Gençlik Kolları'nda başlayan siyasi hayatı, Gençlik Kolları Başkanlığı, parti okulu eğitmenliği, İlçe Başkan Yardımcılığı, Millet İttifakı (İYİ PARTİ) seçim koordinasyon ve İlçe Başkanlığı gibi görevlerle devam etmiştir. 

31 Mart 2024 seçimlerinde belediye başkan adayı olan Hayati Okuroğlu, seçimi kazanarak 5 Nisan 2024'te mazbatasını almış ve Tire Belediye Başkanı olarak göreve başlamıştır.

KAYNAK: TİRE BELEDİYESİ