Üstün Dökmen Denizli'de interaktif gösteri sunacak

Denizli Belediyesi, kişilerarası iletişim ve toplumsal iletişim konularında Türkiye'nin en önemli isimlerinden biri olan Prof. Dr.Üstün Dökmen'i Genç Denizlililer ile buluşturuyor. Dökmen'nin yarın saat 19:00'da Merkez Spor Salonu'nda gerçekleştireceği interaktif tiyatral gösteriyi sadece Genç Denizli Kartı'na sahip olanlar izleyebilecek.

Üstün Dökmen Denizli'de interaktif gösteri sunacak
18 Aralık 2011 Pazar 20:03

Denizli Belediyesi'nin ödüllü marka projesi 'Genç Denizli' üyelerini yine önemli bir etkinlikte buluşturuyor.  Kişilerarası iletişim ve toplumsal iletişim konularında Türkiye'nin en önemli isimlerinde biri olarak gösterilen Prof. Dr. Üstün Dökmen,  20 Aralık Salı günü saat 19:00'da Merkez Spor Salonu'nda Genç Denizlililer ile bir araya gelecek. Dökmen'in 'Küçük Şeyler' adlı bilgi ve tiyatronun harmanlandığı interaktif  gösteriyi sadece Genç Denizli Kartı'na sahip olanlar izleyebilecek.

İletişim kazaları nedenleri ve sonuçları, direkt iletişim, dolaylı iletişim, empatik iletişim; bizi oluşturmada, takım kurmada, ekip olmada ve sinerji oluşturmada sağlıklı iletişim ve uzmanlaşmanın önemi; toplumda ve ailede ortaya çıkan iletişim çatışmaları, çözüm yolları, çatışmanın kültürel boyutları; iletişim açısından duyguları fark etme, ifade etme ve kontrol etme; yaşama sevinci ve kaynakları konularını ele alacak olan Dökmen, eğlenceli bir etkinlik gerçekleştirecek.
Prof. Dr. Üstün Dökmen'in akademik bilgileri ve gözlemlerini paylaşacağı, eğlenceli parodilerle renklendirilmiş, zaman zaman seyircinin interaktif  bir boyuta taşınan, bilgilenmenin aynı zamanda çok eğlenceli bir süreç olabileceğini gösteren tiyatral bir şov olarak tasarlanan gösteri Genç Denizlililere unutulmaz bir gün yaşatacak.
Seyircilerin; kültürel, kişisel boyutlardaki mevcut iletişim sorunlarını fark etmeleri ve bu sorunları giderme yollarını öğrenmelerini; empatik iletişim konusunda beceri kazanmaları; bu becerileri toplumda ve özel yaşamlarında kullanma konusunda motive olmaları; ailede ve toplumda sağlıklı iletişimin uzlaşmanın ve yaşama sevinci taşımanın önemini kavramaları amacını taşıyan gösteriyi sadece Genç Denizli Kartı olanlar izleyebilecek.

Üstün Dökmen kimdir?

Türk akademisyen, psikolog, yazar ve televizyon programcısı. Halen Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi'nde profesördür.
1971 yılında Ankara'da Cumhuriyet Lisesi'ni, daha sonra Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nü bitirdi. 1986 yılında doktorasını Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında bitirdi. 1988'de doçentlik, 1995'de profesörlük derecesini aldı. Sosyal bilimlere ilgi duyuyordu, ancak öncelikle Hacettepe Üniversitesi Fizik Bölümü'ne kaydoldu. Üçüncü sınıfa gelince fiziğin kişiliğine uygun olmadığını fark etti. Yeniden üniversite sınavlarına girerek Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü'ne geçti. Bu bölümden mezun oldu ve aynı bölümde Uygulamalı Psikoloji (Klinik Psikoloji) alanında mastır yaptı. Psikolojik danışma ve rehberlik alanında 1986 yılında doktora, 1988 yılında doçentlik, 1995'te ise profesörlük derecesi aldı. Hâlen Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi'nde öğretim üyesidir. TRT'de Küçük Şeyler adlı bir programı hazırlıyor ve sunuyordu. Dökmen'in çeşitli bilimsel dergilerde yayımlanan makalelerinin yanı sıra dört bilimsel, bir de şiir kitabı vardır. Bu kitaplar sırasıyla; "Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi: Kuruluşu, Gelişmesi, Çalışmaları" , "Okuma Becerisi İlgisi ve Alışkanlığı Üzerine Psiko-Sosyal Bir Araştırma" , "İletişim Çatışmaları ve Empati" , "Sosyometri ve Psikodrama" adlarını taşımaktadır. Şiir kitabının adı "Selam" dır. Meslektaşı Doç. Dr. Zehra Yaşın Dökmen ile evlidir; iki kızı bulunmaktadır.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.