SAĞLIK HABERLERİ
Ağızlara Layık Bir Diş Hastanesi
09 Kasım 2019, 14:53 0
Ağızlara Layık Bir Diş Hastanesi
Diş ve diş eti sağlığı çok önemlidir. Öyle ki, yaradılışı sebebi ile insan hayatında yalnızca iki defa diş çıkarmaktadır.
Ağrısız Acısız Diş Tedavileri
09 Kasım 2019, 14:38 0
Ağrısız Acısız Diş Tedavileri
Diş hastalıkları oldukça ciddi bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Hem sağlık hem de estetik açıdan diş yapısı oldukça büyük önem taşıyor. Ülkemizde diş tedavileri süreç olarak oldukça uzun ve maliyetli bir uygulama olarak biliniyor.
Estetik Gülüşün Doğru Adresi
09 Kasım 2019, 14:31 0
Estetik Gülüşün Doğru Adresi
Kişiler gülüşlerine ve diş sağlıklarına bir hayli önem vermektedir. Sizlerin bu çabasına ekstra olarak bazı kuruluşlarda destek vermektedir.
Zirkonyum İmplant Kalitesi
09 Kasım 2019, 14:25 0
Zirkonyum İmplant Kalitesi
Diş tedavi yöntemlerindeki bilimsel ve teknolojik gelişmelerle birlikte çok önemli aşamalara gelindi. Fakat buna rağmen diş kayıpları, günümüzün en önemli ağız ve diş sağlığı problemi olmaya devam ediyor. Dişini kaybeden kişiler, hem sağlıklı bir yaşam için ve hem de estetik kaygılar sebebiyle, diş yaptırmak istiyor.
Doğadaki mantarlar Rus ruletinden riskli
07 Kasım 2019, 15:19 0
Doğadaki mantarlar Rus ruletinden riskli
Uzmanlar, doğadan tecrübesiz kişilerce toplanan mantarların kesinlikle tüketilmemesi gerektiğini söyledi. Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mine Pakkaner, doğadan toplanan mantarların zehirli olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu belirterek, "Rus ruletinde bile 6 taneden bir tanesi size gelebilir. Fakat topladığınız iki mantardan biri zehirli" dedi
Böbrek taşının ilacı bol su, az tuz
07 Kasım 2019, 14:08 0
Böbrek taşının ilacı bol su, az tuz
Böbrek taşı özellikle beslenme, yetersiz sıvı alımı, aşırı kuruyemiş, yaşam tarzı ve çevresel etkenlerdeki bozulmalarla birlikte daha sık görülüyor.
Tedaviye değil, öğrenmeye geliyorlar
07 Kasım 2019, 14:04 0
Tedaviye değil, öğrenmeye geliyorlar
Ülkemizi tedavi için seçen hastalardan sonra, şimdi hekimler de bilgilenmek için geliyor.
Gripten sonra fırçanızı değiştirin
07 Kasım 2019, 13:59 0
Gripten sonra fırçanızı değiştirin
Diş Hekimi Pertev Kökdemir, "Gripliyken diş macununu fırçaya değdirmeyin. Gripten sonra diş fırçanızı mutlaka değiştirin" uyarısında bulundu.
Yalnızlığa çare aranacak
07 Kasım 2019, 13:33 0
Yalnızlığa çare aranacak
Çağın vebası olarak da adlandırılan ve uluslararası alanda bakanlığının dahi kurulması konuşulan yalnızlık, Üsküdar Üniversitesi'nde tartışmaya açılıyor. Etkinliğe yurt içi ve dışından çok sayıda bilim insanı katılacak.
TÜSEB Teşvik Ödülü İYTE'li  Özçivici'ye
07 Kasım 2019, 13:28 0
TÜSEB Teşvik Ödülü İYTE'li Özçivici'ye
Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı'nın Aziz Sancar Bilim ve TÜSEB Teşvik Ödülleri sahiplerini buldu. Doç. Dr. Engin Özçivici, teşvik kategorisinde ödüle layık bulundu.
Sebze ve meyveleri doğru yıkama yöntemleriyle zirai ilaçlardan arındırın
05 Kasım 2019, 13:18 0
Sebze ve meyveleri doğru yıkama yöntemleriyle zirai ilaçlardan arındırın
İstanbul ve Tekirdağ'da ıspanak yiyen çok sayıda kişi zehirlenme belirtileri görülmesi üzerine Doç. Dr. Seda Genç, sebze ve meyveleri doğru yıkamanın önemli olduğunu söyledi. Genç, ürünlerin, tarımsal verimliliği artırmak için kullanılan, kimyasal içerikli zirai mücadele ilaçlarından arındırılması gerektiğini belirtti.
Sonum kardeşlerim gibi olmasın
04 Kasım 2019, 15:10 0
Sonum kardeşlerim gibi olmasın
İzmir'de iki kız kardeşini solunum yetmezliğinden kaybeden, kendisine de küçük kız kardeşi gibi 'kistik fibrozis' hastalığı teşhisi konulan 23 yaşındaki Gamze Avcı, kaderinin kardeşleri gibi olmaması için akciğer nakil olup yaşama tutunmayı bekliyor.
Doğum günü hediyesi böbrek
04 Kasım 2019, 15:04 0
Doğum günü hediyesi böbrek
Denizli'de 12 yıldır böbrek hastalığıyla mücadele eden, beklediği müjdeli haberi doğum gününde alan 48 yaşındaki Ahmet Bülbül, kadavradan yapılan nakille sağlığına kavuştu. Merkezefendi ilçesinde yaşayan bir çocuk babası Ahmet Bülbül'e, 12 yıl önce böbrek yetmezliği teşhisi konuldu.
Erkekler de meme kanseri riski taşıyor
04 Kasım 2019, 09:54 0
Erkekler de meme kanseri riski taşıyor
Ülkemizde ve dünyada insan sağlığını en çok tendit eden hastalıkların başında gelen meme kanseri sanılanın aksine sadece kadınların yaşadığı bir rahatsızlık değil. Sağlık Bakanlığı verilerine göre Türkiye'de bu yıl içerisinde 500 erkeğe meme kanseri tanısı konuldu. Prof. Dr. Özgül Karayurt'a göre erkeklerin meme dokusu az olduğundan farketmeleri daha kolay ancak risk altında olduklarını unutmamaları gerek.