Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, kent genelinde devam eden çalışmaları incelemek üzere teknik ekibiyle birlikte Pamucak Rekreasyon Alanı'na ziyarette bulundu. Canlı yayınlarla Efes Selçuklularını bilgilendiren Başkan, alanda ağaçlandırma çalışmalarının artırılacağını duyurdu.

"400 ağaç dikerek yeşil alan oluşturduk"

Başkan Ceritoğlu Sengel, Pamucak Rekreasyon Alanı'nda yapılan incelemelerde, geçtiğimiz hafta yaşanan orman yangını felaketi sonrasında daha fazla ağaç dikimi kararı aldıklarını belirtti. "İklim krizi ve insan faktörüyle kaybolan ormanlarımızı korumak için çaba gösteriyoruz. Pamucak'ta 70 dönümlük alanı projelendirip düzenledik, 400 ağaç dikerek yeşil alan oluşturduk. Son yangınlarla birlikte ağaç popülasyonunu artırmaya karar verdik" dedi.

Projeler devam ediyor 

Başkan, Pamucak Rekreasyon Alanı'nda devam eden projeler kapsamında 1 km'lik yürüyüş yolu, gece aydınlatması, kafeterya, yüzme havuzu, mangal alanları, karavan, kamp ve çadır alanlarının da yer alacağını açıkladı.

Kötü yolları iyileştirme çalışmaları sürüyor  

Ayrıca, İzmir Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle yapılan üretim yolu düzenlemeleri hakkında da bilgi veren Başkan, tarımsal faaliyetlerin sürdüğü ancak yollarının kötü olduğu bölgelerde iyileştirme çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Buca’nın 100 gün raporu yüzleri güldürdü Buca’nın 100 gün raporu yüzleri güldürdü

Çalışma Foto 1 (1)

Filiz Ceritoğlu Sengel kimdir?

1981 yılında İzmir’de doğan. İlk ve ortaöğrenimini Selçuk’ta tamamlayan Filiz Ceritoğlu Sengel 1999 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girmeye hak kazandı.

2004 yılında İstanbul Barosu’ndan aldığı ruhsatla avukatlık mesleğini icra etmeye başladı. Aynı yıl Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Bölümü’nde yüksek lisansa başlayıp Fikir ve Sanat Eserleri Hukuku üzerinde uzmanlaştı.

Aynı yıllar içerisinde “Fikir ve Sanat Eserleri Hukukunda Mimari Eserler” ve “Fikir ve Sanat Eserlerinde İntihal ve Esinlenme” adlı iki akademik kitap yazdı. İstanbul’da avukatlık stajını tamamlayan Filiz Ceritoğlu Sengel mesleki tecrübe kazandıktan sonra 2007 yılında Selçuk’a gelerek kendi hukuk bürosunu açtı. 2009 yılında gerçekleşen yerel seçimlerde CHP Selçuk Belediye Meclis üyesi olarak seçilen Sengel 2009-2014 yılları arasında Hukuk Komisyonu, AB Uyum Komisyonu, Eğitim Kültür ve Spor Komisyonu üyelikleri, Encümen Üyeliği ve Divan Katipliği görevlerini üstlendi.

2010-2019 yılları arasında kurucu başkanı olduğu Sürekli Eğitimi ve Kişisel Gelişimi Destekleme Derneği aracılığıyla toplumsal eğitimi esas alan çalışmalar içerisinde yer aldı.
2014 yılında gerçekleşen yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir ve Selçuk Meclis üyesi görevlerini yürüten Filiz Ceritoğlu Sengel 2014-2019 yılları arasında CHP Grup Başkanvekililiği İzmir Büyükşehir Meclisinde Denetim Komisyon Üyeliği, Hukuk Komisyonu Üyeliği ve Divan Katipliği görevlerini ifa etmiştir. Sengel aynı tarihler içerisinde Selçuk Belediye Meclisi’nde Hukuk Komisyon Başkanlığı, İmar Komisyon Üyeliği, Spor, Eğitim ve Kültür Komisyonu üyeliği Kadın Erkek Eşitliği Komisyon Başkanlığı görevlerini de yürütmüştür.

2019 yılında gerçekleşen yerel seçimlerde CHP Selçuk Belediye Başkanı Adayı olan Sengel seçim sonrası Selçuk’un ilk kadın belediye başkanı olmaya hak kazandı. Selçuk ilçesinin belediye başkanlığını yapmaya başladığı 2019 yılından bu yana ilçesinde Efes ve Selçuk’un bir bütün olduğunu kabul edilmesi için başlayan tanıtım çalışmalarının yanı sıra Filiz Ceritoğlu Sengel, Efes Selçuk’ta kadın, çocuk, genç, yerel üretici odaklı projelerin ve yardımlaşmadan dayanışmaya evrilen bir anlayışın hayata geçmesi için çalışmalarını sürdürmekte ve projelerini yürütmüştür. 

31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde bir kez daha Cumhuriyet Halk Partisi’nin Efes Selçuk Belediye Başkan Adayı olan Filiz Ceritoğlu Sengel, yapılan seçimleri kazanarak bir kez daha İlham Veren Kent Efes Selçuk’un belediye başkanı olmaya hak kazandı.

2007 yılından bu yana Vasıf Gökhan Sengel ile evli olan Filiz Ceritoğlu Sengel bir kız çocuğu annesidir.

Editör: Simge Akbulut