Büyükşehir Belediyesi’nden Grand Efes Swiss Otel açıklaması

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Grand Efes Swiss Otel’in Gaziosmanpaşa tarafındaki girişinin “keyfi” bir uygulamayla değil “mahkeme kararı” sonucu kapatıldığını bildirdi

Büyükşehir Belediyesi’nden Grand Efes Swiss Otel açıklaması
18 Kasım 2013 Pazartesi 14:24

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “Otelin Sayın Genel Müdürü, vatandaşların aklını karıştıracak ifadelerle, sanki ortada uygulanması gereken bir yargı kararı yokmuş gibi, Belediye’nin tamamen kendi inisiyatifiyle hareket ettiğini ima etmektedir. Ana girişi Şehit Nevres Bulvarı üzerinde olmasına rağmen, otel sanki kuşatma altına alınmış gibi,  kalp krizi geçiren bir müşteriye müdahale için ambulansın bile otele giremeyeceği ve Travel Turkey Fuarı müşterilerini personel girişinden almak zorunda kalacakları türünde yanlış beyanlarla demagoji yapmaktadır” denildi.

Mahkeme kararı uygulanmazsa...

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin açıklaması şöyle devam etti:
“05.06.2009 tarihinde, Gaziosmanpaşa Bulvarı üzerinde yer alan Grand Efes Swiss Oteli’nin önünde, otele araç girişi için açılan ve kaldırımın kesintiye uğradığı yerde aracın çarptığı bir vatandaşımız, UKOME’nin 13.10.2010 tarih ve 2010/303 sayılı kararının iptali istemiyle İzmir 2. İdare Mahkemesi’ne dava açmıştır. Mahkeme’nin 28.02.2013 tarih ve 2013/290 sayılı kararı ile de dava konusu işlemin iptaline karar verilmiştir. Söz konusu karar, Belediyemizce ‘yürütmenin durdurulması istemli’ temyiz edilmiştir. Temyiz incelemesi halen devam etmektedir. Ancak İdari Yargılama Usulü Kanunu’na göre idare, gecikmeden işlem tesis etmeye ve eylemde bulunmaya mecburdur. Bu süre de, hiçbir şekilde kararın idareye tebliğinden başlayarak 30 günü geçemez.”

Niyet başka mı?

“İlgili UKOME kararının Mahkeme kararıyla iptal edilmesinden sonra, 15.05.2013 tarih ve 390 sayılı yeni bir UKOME kararı alınmış ve Konak-Gazi Bulvarı-Gaziosmanpaşa Bulvarı arası yol ve tretuvar düzenleme projeleri, İzmir 2. İdare Mahkemesi’nin iptal kararına uygunluk sağlayacak şekilde yeniden düzenlenmiştir. İzmir Büyük Efes Otelcilik Turizm A.Ş.’ye de bu durum bildirilmiştir. Yani otel yöneticileri, bariyer uygulamasının yasal bir zorunluluk sonucu gerçekleştirildiğini çok iyi bilmektedir. Buna rağmen Belediyemizi suçlayan bir üslupla yaptıkları açıklamalar, farklı bir amaca hizmet etme niyetinde oldukları izlenimi doğurmuştur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.