Bir aile düşünün. Öyle ki bizim hiç karşılaşmadığımız ama onların yaşamında son derece doğal olan trajedilerle bezeliler.
İkinci el eşyaları kim sevmez? Halk arasında bit pazarı olarak adlandırılan ikinci el antika pazarları Rüya ve benim gezmekten en zevk aldığımız mekanlardan. Bu ikinci el pazarlarının kökeni Paris’e d...
Yönetmen koltuğunda 1981 Fas doğumlu Mona Achache’nin oturduğu MurielBurbery’nin 'Kirpinin Zarafeti' kitabından uyarlanan film, kitap okumayı sevmeyenler için acil bir yardım gibi. Çok büyük bir zev...
Hayatımızın olmazsa olmazları nelerdir desem, müzik sizin için kaçıncı sıradadır? İlk üçe girer mi? Bugüne kadar dinlediğiniz melodileri, anılarınızı anımsarken ağladığınız şarkıların olmadığını düşün...
Eski Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’un çok etkileyici bir konuşmasına rastladım. Etkileyici konuşamayan, yaratıcılıktan uzak kişilerin eğitimle ilgilenmemesi ve eğitim camiasının içinde olmaması tarafta...
Bugün inanılmaz güzel bir anaokulu gezdim. Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları’nın anaokulu. Yemyeşil bir bahçede bembeyaz tavşanlar geziyordu. İçim açıldı.
Hayat bazen tüm kasvetiyle üzerimize çöreklenir. Böyle anlarda bizi ancak bir mucize kurtaracak gibi hissederiz. Hayatımızda sihirli bir dokunuşa ihtiyacımız olduğunu düşünür, bu dokunuşu sanata ve ed...
Bu bağlantı sizi https://www.haberekspres.com.tr dışındaki bir siteye yönlendiriyor.