Hanedan, Türkiye'ye gelir gelmez dil engelini aşmak için kararlı bir çaba gösterdi. Evliliği sebebiyle Türkiye'ye gelen Hanedan, pandemi döneminde eşinin çocuğuyla birlikte Türkçe öğrenmeye başladı. Uzun bir süreç ve çaba sonunda, hemşirelik mesleğini icra etmek için gerekli prosedürleri tamamladı ve İzmir Medical Point Hastanesi'nde göreve başladı.

Sağlık Mücadelesi ve İnatla Hemşirelik Mesleğine Sarılma

Miyom büyümesi rahatsızlığına rağmen Maral Hanedan, hemşirelik mesleğinden asla vazgeçmedi. Hastalığının tekrarlaması sonrasında başarılı bir ameliyat geçirdi. Ancak çevresindekilerin "hemşireliği bırak" önerilerine aldırmadan, sevdiği mesleğine geri döndü.

Bakan Koca açıkladı | İşte MHRS onaylı randevu uygulamasının ilk sonuçları... Bakan Koca açıkladı | İşte MHRS onaylı randevu uygulamasının ilk sonuçları...

Hemşirelikte Şefkat ve İyileşme

Hanedan, hastalığıyla mücadele ederken hem kendisini hem de hastalarını iyileştirmenin yolunun hemşirelik mesleğinde olduğunu keşfetti. Şefkat ve sevgiyle yaklaşarak hastalarını iyileştirmeye çalışan Hanedan, mesleğinin özveri gerektiren yönünü vurgulayarak, hastalarının ailesinin bir parçası gibi olduğunu ifade etti.

Editör: Egemen Sayın