AKP'den demokratik açılım zırvasının hesabı sorulacak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Recep Tayyip Erdoğan, kiminle yürüyorsa yürüsün; Amerika'yla mı kol kola gezer, AB ile mi her gün görüşür, Ortadoğu'da padişahlık, sultanlık hevesini mi giderir? Ne ediyorsa etsin ama bilsin ki MHP iktidarında, demokratik açılım zırvasının hesabı sorulacak"dedi

AKP'den demokratik açılım zırvasının hesabı sorulacak
13 Mart 2011 Pazar 19:17

Bahçeli, İzmir'in Kınık ilçesine bağlı Yayakent beldesinin Belediye Başkanı Halil Hakkı Ergül'ü ziyaret ettikten sonra belediye binasının balkonundan vatandaşlara seslendi.
Toplumda tek bir siyasi partinin iktidara gelmesi yönünde istek oluştuğunu ve halkın AKP'ni, "başka bir partiye, yakın siyasi geçmişte nasip olmayan destekle" iktidara getirdiğini ifade eden Bahçeli, "Adalet ve Kalkınma Partisi, bunu hazmedememiş ve ülkeyi iyi yönetememiştir" dedi.
 Bahçeli, sıkıntılarla karşı karşıya kalan Türkiye'nin, önemli bir yol kavşağında olduğunu, bu nedenle seçimlerin önem taşıdığını söyledi.
 Şimdiye kadar "AKP'ye oy verenlerin tercihlerine saygı duyduklarını" belirten Bahçeli, bundan sonra vatandaşların "işsizliğin çözülmediğini, yoksulluğun giderilmediğini, yoksullukla mücadele sağlanamadığını ve bin yıllık kardeşliğin sürdürülemediği gerçeğini" düşünmesi gerektiğini dile getirdi.
 Bahçeli, iktidarın, ülkeye bundan sonra vereceği bir şeyin kalmadığını ileri sürerek şöyle devam etti:
 "Seçimden seçime 'sadaka ekonomisi' diye nitelendirilen bir yaklaşımla oy avcılığından başka bir şey yapılmadığını görüyorsunuz. Kömür, şeker, yağ dağıtılıyor ama bunu sürekli alabilecek bir iş sağlanamıyor. Bugünkü iktidardan bir şey olamayacağına göre bundan sonra 'birlikte yürüyelim' sözü bir anlam ifade etmiyor. Millet, kendisine karşı duruşu sergilesin, Recep Tayyip Erdoğan kiminle yürüyorsa yürüsün; Amerika'yla mı kol kola gezer, AB ile mi her gün görüşür, Ortadoğu'da padişahlık, sultanlık hevesini mi giderir? Ne ediyorsa etsin ama MHP iktidarında, demokratik açılım zırvasının hesabı sorulacak. PKK'nın siyasallaşmasını heveslendiren davranışın hesabı sorulacak. Bir de yandaş ve hanedanları zengin etmenin hesabını vermeden de Recep Tayyip Erdoğan'ın kurtuluşu yok."

AKP kendisinden olmayana zulmediyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, vatandaşlara seslenmeden önce Ergül'ü ziyareti sırasında, "İktidar partisi, çiftçiye, memura, emekliye, kimsesize, öksüze yapılan zulüm gibi kendisinden olmayan belediyelere de zulüm yapmaktadır" diye konuştu. Bahçeli, Yenikent Belediyesinin kıt imkanlarla hizmet vermeye çalıştığını, belediye yönetiminin sahipsiz kaldığını belirtti. Bahçeli, Yenikent Belediyesine "başka bir ülkenin belediyesiymiş gibi davranıldığını" savunarak, şunları kaydetti: "İktidar partisi, çiftçiye, memura, emekliye, kimsesize, yoksula yapılan zulüm gibi kendisinden olmayan belediyelere de zulüm yapmaktadır ve onları başarısız göstermektedir. Böylelikle gelecek seçimlerde, kendisinin kazanma ümidini taşımaktadır. Bu yanlış bir yoldur; seçimler bittikten sonra husumet olmaz. Her partinin aday gösterme hakkı vardır, siyasi partiler bu hakkı kullanmak durumundadır. Bir dönem evvel Adalet ve Kalkınma Partisi'nden biri belediye başkanı olmuş, aradan geçen süre içinde Yenikent halkı memnun kalmamış, 'Genç Fikret Çam'ı deneyelim' demişler. Buna engel olmanın kime ne faydası olacak? Eğer bu belediye hizmet sunamazsa buradaki Adalet ve Kalkınma Partisi'ne gönül vermiş insanlar da hizmetten mahrum bırakılmayacak mıdır?" Bahçeli, Tarım ve Köyişleri Bakanlığına ait bir binanın Valilik onayı bulunmasına rağmen belediyeye hizmet için devredilmediğini ve beldede çürümeye terk edildiğini anlatarak, şöyle devam etti: Çiftçinin ne hale geldiği belli, Türkiye'ye hiçbir hizmet yapamadınız. Bari hayırlı bir iş yapın, şu köhne binayı belediyeye devredin de şerefi size ait olsun. Türkiye'yi çürüttünüz, şimdi de şu arkamızdaki binayı çürütüyorsunuz. u iktidar çok yanlış yola girmiştir, ülkeyi yönetememektedir. Çiftçimiz, memurumuz perişandır, emeklimiz, dul yetimimiz perişandır. Türkiye çok ciddi bir bölünme tehdidiyle karşı karşıyadır. Güneydoğu'nun 2-3 ilçesinde, ne kaymakam ne vali var. Sadece emniyet gücü sabahtan akşama PKK teröristiyle boğuşup durmaktadır. Hala demokratik açılım zırvasıyla milleti oyalıyor. Kendisinden olmayan belediyeye hiçbir hak, özgürlük, demokratik davranış göstermiyor. Böyle bir anlayıştan kurtulma zamanı gelmiştir." eçimlerin millet için "demokrasi içinde bir kurtuluş yolu" olacağını, "her türlü ara rejim sevdasından vazgeçilmesi gerektiğini" ifade eden Bahçeli, konuşmasının ardından vatandaşların açtığı "Traktör var, mazot alacak para yok, karabasana geri döndük" yazılı dövizi okudu.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.