Başbakan Davutoğlu, Gökçek ile ne konuştu?

Başbakan Davutoğlu, Başbakan Bülent Arınç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasında süren tartışmalar ile ilgili soruya "Gökçek'i konuta davet ettim. Kendisine de bu ilkeler etrafında gerekenleri söyledim. Seçim sathı mahallinde ve sonrasında, hiçbir şekilde, partimizin yıpratılmasına izin verecek davranışlara müsamaha göstermeyiz" dedi

Başbakan Davutoğlu, Gökçek ile ne konuştu?
25 Mart 2015 Çarşamba 13:00

Başbakan Ahmet Davutoğlu, TÜRK-İŞ Konfederasyonu'nu ziyaret etti. Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik olarak, "SSK Genel Müdürü olarak, o günkü politikaların mesulü olan birisi bugün, çok rahat bir şekilde halka dönüp, 'Size iki maaş vereceğim, bunu da noterlikten tasdik.' Verirsin de kimin cebinden veriyorsun. Nasıl veriyorsun?" Kılıçdaroğlu şimdiden sahip olmadığı bir mirası, oluşmasında hiçbir katkısı olmadığı bir mirası, şimdiden yeme hesabı içerisinde ama milletimiz buna bu imkanı vermez" dedi.


"KIDEM TAZMİNATI KONUSUNDA ÖZEL BİR DÜZENLEMEMİZ ŞU ANDA YOK"

Başbakan Davutoğlu, "Kıdem tazminatı konusunda özel bir düzenlememiz şu anda yok. Bunlar hep konuşulacak. Kimseyi mağdur etmeden, işçilerimizin hukuklarını hiç bir şekilde zedelemeden bu hususları hep beraber ele alacağız" diye konuştu.


KARAYOLLARI İŞÇİLERİNİN DURUMU

Başbakan Davutoğlu, "Karayolları işçilerimizin durumuyla ilgili, Ulaştırma Bakanlığımız'la da yapılan çalışmalar neticesinde, kamunun ihtiyaç hissettiği istihdam sağlanacak ve yasal bir süreçte tamamlanmış olduğu için Karayollarındaki işçilerimiz, Yol-İş bünyesinde çalışan işçilerimizle ilgili önemli bir mutabakata varıldı. İnşallah onlarla da en kısa zamanda buluşup bu müjdeyi birlikte yaşayacağız" dedi.


"KAMUOYU NEZDİNDE SPEKÜLATİF ŞEKİLDE PAYLAŞILMASINI TAHAMMÜL EDEMEYİZ"

Başbakan Davutoğlu, "Herhangi bir arkadaşın herhangi bir eleştirisi, yeni bir düşüncesi ve yaklaşımı varsa ifade edilecek bütün zeminler mevcuttur. Burada yapılması gereken en son şey delillendirilmemiş bir tarzda... iki açıklamayı da kastederek söylüyorum bu konuların bizim de irademiz dışında kamuoyu ile paylaşılmasıdır. Çok sağlam bir siyasi geleneğe ve çok siyasi bir siyasi kültüre ve içeride de son derece demokratik, çağdaş anlamda her türlü eleştiriye açık bir parti yapısına sahip olmamız dolaysıyla bütün bu konuların öncelikle parti zemininde getirilmesi lazım. Herkes benim bu tür konulardaki yönetim biçimimi biliyor, gerekirse saatlerce dinlerim. Her türlü görüşü alırım. Ama bir konuda tahammül edemeyiz, o da böyle bir zeminde tartışılmamış bir konunun kamuoyu nezdinde spekülatif şekilde paylaşılmasıdır" diye konuştu.


"İLKESEL KONULARI PARTİDE EGEMEN KILMAYA KARARLIYIM"

Başbakan Davutoğlu, "İkinci olarak doğru bulmadığım husus ise herkes kendi görevini yapmalıdır. O görevin doğasına girmediği alanlara da girmemelidir. Bunlar ilkesel konulardır. İlkesel konuları partide egemen kılmaya kararlıyım. Bu konuda kimsenin ayrıcalığı yoktur. Gökçek'i konuta davet ettim. Kendisine de bu ilkeler etrafında gerekenleri söyledim. Seçim sathı mahallinde ve sonrasında, hiçbir şekilde, partimizin yıpratılmasına izin verecek davranışlara müsamaha göstermeyiz" dedi.

Kaynak: DHA
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.