Belediye atölyesinde üretilen ilk akıllı durak, Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım tarafından tanıtıldı.

Usakusak

Başkan Yalım’dan 19 Mayıs kutlama mesajı Başkan Yalım’dan 19 Mayıs kutlama mesajı

Akıllı Duraklar Neler Sunacak?

  • Hava Durumu Bilgileri: Akıllı duraklar, vatandaşlara güncel hava durumu bilgilerini sunarak yağmur, kar, güneş ve rüzgâra karşı hazırlıklı olmalarını sağlayacak.
  • Otobüs Sefer Bilgileri: Duraklarda bulunan ekranlar aracılığıyla vatandaşlar, hangi hatların o duraktan geçeceğini ve tahmini varış saatlerini görebilecek.
  • Güvenli Bekleme Ortamı: Akıllı duraklar, kameralarla donatılmış olacak ve bu sayede 24 saat belediye ekipleri tarafından izlenecek. Bu sayede, özellikle kadın ve çocukların güvenli bir şekilde otobüslerini beklemeleri sağlanacak.
  • Rahat Bekleme Alanı: Akıllı duraklar, modern tasarımları ile vatandaşlara konforlu bir bekleme imkanı sunacak. Oturma alanları ve aydınlatma ile donatılmış duraklar, hava şartlarından korunma sağlayacak.

Başkan Yalım'dan Açıklama:

Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, akıllı durakların yerleştirileceği noktaların özellikle öğrenci ve işçi yoğunluğunun fazla olduğu bölgeler olacağını belirtti. Yalım, "Vatandaşlarımızın konforunu ve güvenliğini ön planda tutarak şehrimizi modernleştirmeye devam edeceğiz" dedi.

Uşak'a İlk Adım:

Uşak'ta ilk akıllı durak tamamlandı ve önümüzdeki günlerde yerleştirilmesi planlanıyor. Belediye yetkilileri, akıllı durakların tüm şehre yaygınlaştırılması için çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

Akıllı duraklar, Uşak'ta toplu taşımayı daha konforlu ve güvenli hale getirmeyi amaçlıyor.

Editör: Emir Çetintaş