Çivril’de 97 öğrenci tükettikleri yemekten dolayı zehirlendi Çivril’de 97 öğrenci tükettikleri yemekten dolayı zehirlendi

Türkiye Hava Sporları Federasyonu ve Uşak Sportif Havacılık Kulübü öncülüğünde düzenlenen Türkiye Yamaç Paraşütü Ege Bölgesi Hedef Yarışması bu sene Uşak Eşme'de  gerçekleşti. 

Yarışma;  Uşak Sportif Havacılık Spor Kulübü, Eşme Belediyesi, Uşak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Uşak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Uşak İl Özel İdaresi, Zafer Kalkınma Ajansı, Eşme Kaymakamlığı ve Türk Telekom İl Müdürlüğü iş birliğinde yapıldı.  Uşak’ın doğal güzelliklerini gökyüzünden izlemek isteyenler, Kemer Dağı’nı tercih etti.  İlçedeki 400 metre yükseklikteki Kemer Dağı'ndan atlayan  55 sporcu, yarışmada yer aldı. Rüzgarın zaman zaman etkisini arttırmasından dolayı sporcular, belirlenen hedefe iniş sırasında zorluk çekti.

Rekabetin ve dostluğu bir arada olduğu yarışmada vatandaşlar, heyecan ve adrenalin dolu anlara tanıklık etti. Yarışma bölgenin turizm potansiyelinin de gelişmesine neden oldu.

52Ee1Ade 6D45 4Be9 834F C7A9D8C0F35E

Editör: Sude Kula