Arpacı, eskiden bir senelik veya daha uzun süreli vize alamamanın üzücü olduğunu ancak şimdi artık vize randevusu bile alınamadığını dile getirdi.

Son günlerde Avrupa ülkelerinden vize randevusu bulunamamasının gündeme gelmesiyle ilgili konuşan Arpacı, “Çekmecelerimi karıştırırken son 20 yılda kullandığım pasaportlarımı buldum, içinde onlarca Schengen vizesi var. Bir aylık, üç aylık, altı aylık, bir senelik, iki senelik, beş senelik vizeler var içinde. Eskiden bir senelik iki senelik vize alamadığımızda üzülürdük. Şimdi artık vize randevusu bile alamıyoruz. Bu ülke daha ileriyi gitmesi gerekirken niçin daha geriye gitti? Ülkeyi çağdaş Avrupa’nın kapısından alıp karanlık Ortadoğu’ya sürükleyenlere yazıklar olsun” şeklinde konuştu.

Bakan Fidan | 'Pakistan'la ilişkileri genişletme kararı aldık' Bakan Fidan | 'Pakistan'la ilişkileri genişletme kararı aldık'

Arpacı'nın açıklamalarıyla, Schengen vize krizine dikkat çekilirken, ülkenin ilerlemesi gereken bir dönemde geriye gitmesinin eleştirisi yapıldı.

Muhabir: HABER MERKEZİ