İYİ Parti'nin TBMM Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, partinin genel başkan adaylığını açıklarken, Genel Başkanları Meral Akşener'in desteğini aldığını belirtti. Bu önemli gelişmenin ardından parti içindeki dinamikler ve gelecek hakkında merak uyandıran detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Dervişoğlu'nun Açıklamaları ve Parti İçi Dinamikler

Dervişoğlu, yapmış olduğu açıklamalarda, genel başkanlık için Akşener'in hayır duasını aldığını ifade etti. B

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl Belediyesini ziyaret etti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl Belediyesini ziyaret etti

"Spekülasyonlar Çıkarılmaya Çalışılıyor"

Adaylık kararı sürecinde Akşener ile istişare edip etmediği sorusu üzerine Dervişoğlu, "Ben sadece Genel Başkanımızın hayır duasını aldım. Ayrıca bir kişinin bir siyasi partide genel başkanlığa aday olması durumunda elbette ki genel başkanıyla görüşmesi kadar doğal bir şey yoktur. Ama bundan spekülasyon çıkarılmaya çalışıldığına şahit oluyorum. Doğrusunu isterseniz üzülüyorum. Televizyonları izliyorum. Bunun üzerinden bir şeyler yapılıyor. Siz en küçük şey yaparken ailenizin büyüğüne bir aile ferdi olarak danışıyorsunuz da biz bu partinin kurulmasına ve bugünlere gelmesine vesile olan büyük emekler sarf eden insanlara görüşlerini sormayacak mıyız? Sayın Genel Başkanımızla da görüştüm. Partimizin yaşça büyük olanlarıyla da görüştüm. Kendi pozisyonları itibarıyla önemli siyasi figürlerden sayılan insanlarla da görüştüm" diye konuştu.

Editör: Nurican ALBAYRAK