2023 Nisan ayında 66 yaşında olan eski Belediye Başkanı Hissam Hussein Dehaini, o dönem henüz 16 yaşındaki lise öğrencisi Kauane Rode Camargo ile evlenerek tüm dikkatleri üzerine çekmişti.

Brezilya'nın Araucaria şehrinden tanıdığımız hikaye, bir yıldır gündemdeki sıcaklığını koruyor. Geçtiğimiz yıl, 66 yaşındaki siyasetçi Hissam Hussein Dehaini ile henüz 17 yaşında olan lise öğrencisi Kauane Rode Camargo'nun evliliği, yaş farkı nedeniyle hem ülkede hem de uluslararası çapta büyük yankı uyandırmıştı. Çiftin ilişkisi yasalara aykırı olmasa da toplumda kabul görmemesi ve yaş farkının yarattığı etik tartışmaları, evliliğe gölge düşürmüştü. Dehaini, tepkiler üzerine bağlı bulunduğu partiden istifa etmek zorunda kalmıştı.

Balayından Eğitim İçin Erken Döndüler

Evliliğin ardından çift, balayı için Karayipler'e gitmiş ve sosyal medyada takipçileriyle bu mutlu anlarını paylaşmıştı. Ancak Camargo, eğitimini aksatmamak adına balayı tatilini kısa keserek okuluna geri dönmüştü. Bu durum, genç yaşta evliliğin getirdiği sorumlulukları ve fedakarlıkları da gözler önüne sermişti.

Kayınvalideye Zam Tartışması sosyal medyada patladı

Evliliğin yankıları bunlarla sınırlı kalmadı. Dehaini'nin, düğünden hemen sonra daha önce il milli eğitim müdürü olarak görev yapan kayınvalidesine 1.500 dolarlık bir zam yapması, ayrı bir tartışma konusu haline geldi. Bu durum, kamuoyu nezdinde çıkar ilişkisi şüphesini gündeme getirdi.

Gelin Güzellik Kraliçesi Çıktı

Camargo'nun 2022 yılında Miss Araucaria güzellik yarışmasında ikincilik elde etmesi de haberlere farklı bir boyut kazandırdı. Genç yaşta elde ettiği bu başarı ile gündeme gelen Camargo'nun sıra dışı evliliği, güzellik kraliçesi unvanıyla çelişen bir görüntü oluşturdu.

ABD'de en hızlı çözülen vaka! ABD'de en hızlı çözülen vaka!

Çift Sosyal Medyada Nefret Yorumlarına Cevap Verdi

Çift, evliliklerinin birinci yıl dönümünde sosyal medyada maruz kaldıkları nefret dolu yorumlara sessiz kalmadı. Camargo, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda "Bir yıldır şunu bilmek istiyorum: (Evliliğimizin) Hayranı mısınız, yoksa nefret mi ediyorsunuz?" yazarak takipçilerine ve kendilerini eleştirenlere bir mesaj gönderdi. Bu paylaşım, çiftin aldığı tepkilerin şiddetini ve bir yıl geçmesine rağmen devam ettiğini gözler önüne serdi.

Brezilya’da Çocuk Gelinlerle Mücadele

Bu olay, Brezilya'daki çocuk gelinlerin durumunu da gündeme getirdi. Girls not Brides isimli sivil toplum kuruluşunun verilerine göre, Brezilya'da ne yazık ki 2.2 milyondan fazla reşit olmayan çocuk evlilik kurumu içerisinde yer alıyor. Camargo'nun hikayesi, çocuk yaşta evliliğin önlenmesi gerekliliğine dikkat çekiyor.

Editör: Nurican ALBAYRAK