Kripto para piyasaları yılın ilk üç ayındaki yükselişin ardından şu anda bir duraklama dönemi yaşıyor. Bitcoin (BTC) fiyatı dalgalanmaya devam ediyor ancak popüler analistler önümüzdeki 6-12 ayda büyük bir yükseliş öngörüyor.

Kripto Para Uzmanı Checkmate'in Tahmini

Analist Checkmate, Bitcoin'in önümüzdeki 6 ay boyunca dalgalanmaya devam edeceğini ve büyük bir trend değişikliği beklenmediğini söylüyor. Bu, kısa vadede hızlı kazançların beklenmediği anlamına geliyor.

Ancak Checkmate, bu durgunluğun ardından 6-12 ay içinde parabolik bir rallinin yaşanacağını ve yatırımcıların 2024'ün son çeyreği ile 2025'in ilk çeyreğinde kazanç sağlayabileceğini öngörüyor.

Bu tahmin, Bitcoin'in geçmiş piyasa döngülerine dayanıyor

Geçmiş iki döngüde de altı aylık bir konsolidasyonun ardından 6-12 aylık bir yükseliş yaşanmış.

Bazı uzmanlar BTC fiyatının zirveye ulaştığını düşünse de Checkmate, bunun Bitcoin'in geçmiş döngülerinden bir sapma olacağını savunuyor.

Checkmate, Bitcoin'in halving yıllarına bakıldığında aylık performansın genellikle düşüşlerle başladığını ve yıl sonunda yükselişe geçtiğini vurguluyor. Bu da 2024'ün son çeyreğinde de güçlü bir yükseliş beklenebileceğini işaret ediyor.

Bitcoin önümüzdeki 6 ay boyunca dalgalanmaya devam edebilir.

Bahçe keyfinizi artıracak 5 bahçe mobilyası tavsiyesi Bahçe keyfinizi artıracak 5 bahçe mobilyası tavsiyesi

6-12 ay içinde parabolik bir ralli yaşanması muhtemel.

2024'ün son çeyreği ve 2025'in ilk çeyreği yatırımcılar için kazançlı olabilir.

Unutmayın: Her yatırımda olduğu gibi kripto para yatırımlarında da riskler vardır. Yatırım yapmadan önce araştırmanızı yapmanız ve kendi risk toleransınızı göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Editör: Egemen Sayın