İYİ Parti İzmir İl Başkanı Ülkü Doğan yaptığı yazılı açıklamada hafta sonu yapılacak olan olağanüstü kurultayda Grup Başkan vekili ve İzmir milletvekili Müsavat Dervişoğlu’nu destekleyeceklerini açıkladı.

Ülkü Doğan'ın açıklaması şöyle:

Partimizin kurucu önderlerinden İYİ Parti Grup Başkan vekili ve İzmir milletvekili Sn. Müsavat Dervişoğlu İYİ Parti Genel Başkanlığına aday olmuştur. Cesur mücadele geçmişine , geniş gelecek vizyonuna , engin siyasi tecrübesine ve insani hasletlerine olan güvencimiz ile Sn Müsavat Dervişoğlu’nun bu görevi layıkı veçhile ifa ve icra edeceğine yürekten inanıyoruz.

Hala Türk Milletinin iktidar umudu olan İYİ Partimizin bu hedefe, Sn Müsavat Dervişoğlu liderliğinde başarı ile ulaşacağına olan inancımızı sizlerle paylaşmaktan heyecan ve gurur duyuyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu bu kritik ve zor süreçte, Sn Müsavat Dervişoğlu’nun “Yaralarımızı birbirimize sarılarak saracağız ve birleştirici güç olacağız” yaklaşımını çok kıymetli buluyor, İzmir’in ruh ikliminde karşılığı olan gönül seferberliği çağrısını ziyadesiyle önemsiyoruz.

İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin cenaze törenine binlerce kişi katıldı İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin cenaze törenine binlerce kişi katıldı

Tüm dava arkadaşlarımızı partimizin geleceğini önceleyerek bu gönül birlikteliğini yaşama geçirmeye ve ilk günkü heyecanla zorlukları müştereken aşma iradesini güçlendirmeye davet ediyorum. Biz Sn. Müsavat Dervişoğlu’nun İYİ Partinin kuruluş harcındaki emeğinin, mücadelesinin ve alın terinin şahitleriyiz. Emeğe saygının doğal bir gereği olarak; Ülkemiz, milletimiz ve partimizin geleceği için sonuna kadar yanında olacağımızı kamuoyuna ilan ediyoruz.

Kaynak: Haber Merkezi