İsrail'in Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Gilad Erdan, İran'ın İsrail'e yönelik hava saldırılarını görüşmek üzere BM Güvenlik Konseyini (BMGK) acil toplantıya çağırdıklarını belirtti.

İsrail Acil Çağrı Yaptı

İsrail'in BM Daimi Temsilcisi Erdan, yaptığı açıklamada, BMGK'nin İran'ın İsrail'e yönelik saldırılarını görüşmek üzere acilen toplanması gerektiğini vurguladı.

19 Mayıs için bestelenen Marş Cumhurbaşkanı Erdoğan eşliğinde okundu 19 Mayıs için bestelenen Marş Cumhurbaşkanı Erdoğan eşliğinde okundu

Gilad Erdan'ın Açıklaması

Gilad Erdan, BMGK Dönem Başkanı'na bir mektup göndererek konseyin acilen toplanmasını talep ettiğini ifade etti. İran'ın İsrail'e yönelik saldırılarını kesin şekilde kınaması ve İran Devrim Muhafızları Ordusunu bir terör örgütü olarak kabul etmesi gerektiğini belirtti.

İran Tehdidi

İran'ın saldırılarının "dünya barışına açık bir tehdit" olduğunu öne süren Erdan, BMGK'nin elindeki tüm araçlarla İran'a karşı harekete geçmesi gerektiğini savundu.

BMGK'nin Kararı

BMGK'den yapılan açıklamada, İran'ın İsrail saldırılarını görüşmek üzere pazar günü ABD yerel saatiyle 16.00'da toplanmasına karar verildiği kaydedildi.

Editör: Nurican ALBAYRAK