Pınar Karşıyaka, Avrupa'dan üst üste üçüncü yıl erken elendikten sonra bu sezon Basketbol Süper Ligi'nde tek hedefi olarak kalan takım, Beşiktaş'a deplasmanda 49 sayı farkla 115-66 yenilerek büyük bir hayal kırıklığı yaşadı.

Maçın Detayları

Ligde üst üste 3 galibiyet alıp normal sezonu ilk 4 sıra içerisinde bitirmeyi büyük oranda garantileyen Karşıyaka, üçüncülük yarışında Beşiktaş'a konuk oldu. Ancak henüz ilk periyotta 18 sayı farkla geriye düştü. İkinci periyotta yabancılardan Carey de sakatlanınca, yeşil-kırmızılılar tamamen oyundan koptu. Üçüncü periyotta rakibine rekor oranda 93 sayı şansı veren İzmir ekibi, 51 sayı farkla geriye düştüğü maçtan 115-66 yenik ayrıldı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan Emekli Maaşlarıyla İlgili Açıklama Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan Emekli Maaşlarıyla İlgili Açıklama

Tepkiler

Bu mağlubiyetle üçüncülük yarışında havlu atan Pınar Karşıyaka, taraftarlarının da büyük tepkisini çekti. Sosyal medyada bazı taraftarlar ve taraftar sayfaları, 9 yıl önce kulübe şampiyonluk dahil 3 kupa kazandıran, 5 sezondur aralıksız dümende olan antrenör Ufuk Sarıca'yı istifaya davet etti. Maç sonrası açıklama yapan Ufuk Sarıca, "Tarifi çok zor, can acıtan bir mağlubiyet oldu. Oynadığımız oyunun bir mazereti olamayacağı gibi, rakibimizin tüm maç oynadığı iyi basketbolun da hakkını vermeliyiz. Maçın hiçbir bölümünde basketbolun gerçeklerine ve takım karakterine sahip olamadık. Carey'nin sakatlığı da diğer bir üzüntümüz oldu. Basketbol kariyerimde yaşamadığım tarzdaki bu gece için tüm sorumluluğu alıp en başta kendi adıma, daha sonra da takımım adına camiamızdan özür diliyorum" dedi.