Şimdi ise, Nazım Hikmet'in unutulmaz eseri "Yolcu" adlı yeni oyunun prömiyeri İsmet İnönü Sahnesi'nde gerçekleşti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay ve eşi Öznur Tugay da bu özel gösterimi izleyenler arasındaydılar.

Oyunun yönetmenliğini deneyimli isim Orhan Alkaya üstlenirken, 90 dakika süren performans izleyicilerden büyük ilgi gördü. Nazım Hikmet'in derin düşüncelerle örülmüş eseri "Yolcu", "Kuvayi Milliye" fonunda yorumlanarak seyirciye sunuldu.

Oyun, izleyiciler tarafından büyük bir beğeniyle karşılandı ve oyuncuların performansı uzun süre ayakta alkışlandı. Nazım Hikmet'in eseri "Yolcu", duygu dolu sahneleri ve güçlü mesajlarıyla seyircilere unutulmaz bir deneyim yaşattı.

Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi'nden Muhteşem 19 Mayıs Vals Gösterisi Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi'nden Muhteşem 19 Mayıs Vals Gösterisi

"Yolcu" ile birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın repertuvarındaki oyun sayısı 12'ye yükselmiş oldu. İzmirli tiyatroseverler, zengin ve çeşitli repertuvarıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın sunduğu sanat dolu anların keyfini çıkarmaya devam edecekler.

Whatsapp Görsel 2024 05 02 Saat 19.35.40 2B9F709B

Editör: Egemen Sayın