CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in "en büyük hayal kırıklığım Tunç Soyer'dir" açıklaması sonrası parti içi gündem sıcaklığını korurken, konuya ilişkin Cemil Tugay'dan gelen "Genel Başkanım söyledi söyleyeceğini!" yanıtı dikkat çekti. 31 Mart Yerel Seçimlerinde CHP'nin büyük başarısıyla sonuçlanan zaferiyle birlikte, İzmir'de Büyükşehir Belediyesi ve 30 ilçenin 28'inin kazanılması, partideki coşkuyu artırdı.

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı: CHP'nin Proje Bitirme Başarısı Yok AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı: CHP'nin Proje Bitirme Başarısı Yok

CHP içerisinde yaşanan bu gelişmeler, parti içi dinamiklerin ve liderlik yapısının kamuoyu tarafından yakından takip edilmesine neden oldu.

"EN BÜYÜK HAYAL KIRIKLIĞIM SOYER"

İzmir'de mevcut Belediye Başkanı Tunç Soyer'in aday gösterilmemesinin ardından başlayan gerginlik seçim sonrasına da sirayet etti.  CHP Genel Başkanı Özgür Özel gazeteci İsmail Saymaz'ın "En büyük hayal kırıklığınız nedir?" sorusuna, "Tunç Soyer’dir en büyük hayalkırıklığım. Çağırdım, anlattım. Cemil Tugay’ın ankette en yüksek oyu alan iki isimden biri olduğunu kendisi de gördü. Yurt dışı görev teklif ettim. Memnun oldu. Akşam yemeğe çıktık birlikte. “Kıbrıs, Amerika ve Brüksel’deki temsilcilikle birlikte Pekin ve Moskova’da şube açalım. Yurt dışı ilişkilerde iyisiniz” dedim. “Onore oldum, çok sevindim” dedi. Gitti, birkaç gün sonra çok kötü açıklamalar yaptı. En büyük hayal kırıklığım… Kimseye küskün değilim ama İzmir’de kazanmamız için hiçbir şey yapmadı. İzmir’de tehlike çanlarının çaldığı günler oldu. İzmir’i değil, kendisini düşündü. O yüzden çok kızıyorum ona" yanıtını verdi.

"GENEL BAŞKANIM SÖYLEDİ SÖYLEYECEĞİNİ"

Özel'in açıklamalarının ardından Cemil Tugay, "Genel Başkanım Özgür Özel söyleyeceğini söyledi. Benim söyleyecek bir şeyim yok" ifadelerine yer verdi.