İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada CHP'nin 47 yıl sonra gelen zaferini kutlarken yeni seçilen belediye başkanlarını tebrik etti.

31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde partisi tarafından aday gösterilmeyen mevcut İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP'nin 47 yıl sonra seçim zaferinin ardından sosyal medya hesabından kutlama mesajı yayımladı.

Soyer, partisi CHP'nin 1977 seçimlerinin ardından 31 Mart seçimlerinden birinci çıkmasını kutlarken, yeni seçilen belediye başkanlarını tebrik etti.

İŞTE O MESAJ

Para ödemedik diye mi buradayız? Kitap fuarında STK’lar kuytu köşeye atıldı Para ödemedik diye mi buradayız? Kitap fuarında STK’lar kuytu köşeye atıldı

"Türkiye Cumhuriyeti'nin 100 yıllık demokrasi çınarı, Cumhuriyet Halk Partisi ülkemizin her bir bölgesine umut ışığını taşımıştır. Daha yürüyecek yolumuz, yapacak çok işimiz var. Yatağa aç giren tek bir çocuk kalmayana, umudunu yitirmiş tek bir genç kalmayana kadar bu mücadele sürecek. Seçilen tüm yoldaşlarımı yürekten kutluyorum. Yaşasın CHP Yaşasın Demokrasi!"