Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nin (DPÜ) ev sahipliğinde Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Salon Futbolu Bölgesel Lig müsabakalarında DPÜ kadın ve erkek takımları namağlup olarak şampiyon oldu ve Süper Lig'e yükselme maçlarına katılmaya hak kazandılar.

DPÜ Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşen turnuvaya kadınlarda Kütahya Dumlupınar, Alanya Alaaddin Keykubat, Eskişehir Osmangazi ve Eskişehir Teknik üniversiteleri ile erkeklerde Kütahya Dumlupınar, Alanya Alaaddin Keykubat, Eskişehir Osmangazi, Niğde Ömer Halisdemir, Uşak ve Bursa Teknik üniversiteleri katıldı.

"DPÜ Kadın Takımı Tüm Maçlarını Kazanarak Şampiyon Oldu"

DPÜ Kadın Salon Futbolu Takımı, turnuvadaki ilk maçında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi'ni 5-1 yenerek başladı. İkinci maçında Eskişehir Teknik Üniversitesi'ni 6-1 mağlup eden takım, son maçında ise Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'ni 8-1 yenerek şampiyonluğa ulaştı. Kadınlar kategorisindeki turnuvada Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ikinci, Eskişehir Teknik Üniversitesi ise üçüncü oldu ve TÜSF Kadınlar Salon Futbolu Süper Lig'e yükselme maçlarına katılmaya hak kazandılar.

"DPÜ Erkek Takımı Şampiyonluk Yolunda Yenilgi Almadı"

Kütahya Tasarım Teknokent’e ziyaretler devam ediyor Kütahya Tasarım Teknokent’e ziyaretler devam ediyor

DPÜ Erkek Salon Futbolu Takımı, turnuvadaki ilk maçında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'ni 7-4 yenerek başladı. İkinci maçında Bursa Teknik Üniversitesi'ni 9-2 mağlup eden DPÜ, üçüncü maçında Uşak Üniversitesi'ni 4-0 yenerek üçte üç yaptı. Dördüncü maçında ise Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ile 1-1 berabere kalan DPÜ, şampiyonluk maçında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi'ni 4-2 yenerek şampiyon oldu. Turnuvada Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ikinci, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ise üçüncü oldu ve TÜSF Erkekler Salon Futbolu Süper Lig'e yükselmek için düzenlenecek turnuvada yer alma hakkı elde ettiler.

Turnuvanın ardından her iki kategori için de kupa töreni düzenlendi

Salon futbolunda iki şampiyonluk

Editör: Sude Kula