Yılmaz Erbek Apartmanı davasında Yargıtay kararı bekleniyor Yılmaz Erbek Apartmanı davasında Yargıtay kararı bekleniyor

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü 1.Sınıf öğrencilerinin, Ege Üniversitesinin desteğiyle çekmiş oldukları kısa film  “Kukla” birçok ulusal ve uluslararası festivalde seçkiye katılarak ödül aldı. Uluslararası İstanbul Kısa Film & Yazarın Yolculuğu Festivalinde “En İyi Bilim Kurgu Senaryosu” ile seçkiye alınarak seyirciyle buluşan film, Hindistan’da Rohip ve Thilsri Uluslararası film festivallerinde de  “En İyi İlk Film” ödüllerinin sahibi oldu.  Hollanda’da Pure Magic Uluslararası Film Festivalinden de yarışan filim, burada da  “En İyi Öğrenci Filmi” ödülünü alarak büyük bir başarıya imza attı.

Gelenek haline gelen Dekan Öğrenci toplantısında başarılı öğrencileri tebrik eden EÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, genç sinemacıların ulusal ve uluslararası alanda elde ettikleri başarı dolaysıyla gurur duyduklarını söyledi. Fakülte olarak yoğun bir şekilde çalışmaya devam ettiklerini vurgulayan Prof. Dr. Gültekin, çalışan, üreten, yarışan öğrencilere her zaman desteklerini sürdüreceklerini ifade etti.

Filmin yazarı ve yönetmeni Önder Umut Akçay genç yaşında böyle bir projeyi hayata geçirdiğinden mutluluk duyduğunu ifade ederken, başta Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi olmak üzere, ekip arkadaşlarına ve destekleyen herkese teşekkürlerini iletti. Sözlerine projelerinin devam edeceğini ekleyen Akçay ekibiyle beraber yakın zamanda bağımsız projelerini gerçekleştireceğini de söyledi.

++Kukla Hindistan Ve Hollanda'dan Ödüllerle Döndü (1) (1)

Editör: Sude Kula