İzmir'de 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi için sandık başına giden seçmenlerin sayısı oldukça yüksek. Kent genelinde 10 bin 721 sandıkta oy kullanacak olan 3 milyon 459 bin 970 seçmen, sabah saat 08.00'den itibaren oy kullanma işlemine başladı.

İzmir Valiliği tarafından yapılan açıklamada, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi için 10 bin 721 sandıkta toplamda 3 milyon 459 bin 970 seçmenin oy kullanacağı belirtildi. Seçmenlerin oy kullanmaya başlamasıyla birlikte, kent genelinde seçim heyecanı doruk noktasına ulaştı.

Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada, seçimlerin huzur ve güven ortamında gerçekleşmesi için gerekli önlemlerin alındığı vurgulandı. İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından toplamda 16 bin 277 personel ve bin 682 araç ile seçim güvenliğinin sağlanacağı belirtildi.

Seçmenlerin, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi için sandık başına yoğun ilgi gösterdiği görülüyor. Bu önemli seçim sürecinde, halkın demokratik haklarını kullanırken güvenli ve huzurlu bir ortamda oy kullanmaları hedefleniyor.

İzmir'de Yumruk Atma Olayının Kurbanının 97 Gün Sonrasındaki Acı Haberi İzmir'de Yumruk Atma Olayının Kurbanının 97 Gün Sonrasındaki Acı Haberi