İzmir Bülent Toprak Çelik 1. Amatör Lig 7. Grup'ta ligde kalma mücadelesi veren 1923 Alsancakspor, rakibi Konak Esentepe'ye 2-1 mağlup olarak önemli bir puan kaybı yaşadı.
Bu sonuçla Konak Esentepe, 13 puanla ligde 5. sıraya yükselerek rahat bir nefes aldı. Ancak 1923 Alsancakspor, 5 puanda kalarak ligin son sırasında kaldı ve umutlarını son maçlara bıraktı.
Karşılaşmanın 15. dakikasında 1923 Alsancakspor, Resul Keleş'in golüyle 1-0 öne geçti. Ancak bu üstünlüklerini sadece 15 dakika koruyabildiler çünkü Hakan Bakır'ın attığı golle Konak Esentepe, ilk yarıyı 1-1'lik eşitlikle tamamladı.
İkinci yarıda iki takım da tempolu bir oyun sergilerken, 1923 Alsancakspor, yakaladığı fırsatları değerlendiremedi. 65. dakikada Konak Esentepe, Hakan Bakır'ın bir kez daha fileleri havalandırmasıyla sahadan 2-1 galip ayrılarak önemli bir zafer elde etti. Bu sonuçla 1923 Alsancakspor, işi şansa bıraktı ve ligde kalma umutlarını son maçlara taşıdı.