İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, ülkemizdeki suç örgütlerine yönelik gerçekleştirilen büyük çaplı operasyonların detaylarını paylaştı. Bu operasyonların ardında, elebaşları Murat Özdemir ve Cengiz Arslan'ın liderlik ettiği 2 ayrı suç örgütünün çökertildiği müjdesini verdi.

Mahzen-3 Operasyonları ve Detayları

Osmaniye ilinde eş zamanlı olarak düzenlenen "Mahzen-3" operasyonları, ülkemizin güvenliği adına önemli bir adım olarak karşımıza çıkıyor. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bu operasyonların başarıyla tamamlandığını ve özellikle Murat Özdemir ve Cengiz Arslan'ın liderlik ettiği 2 ayrı organize suç örgütünün etkisiz hale getirildiğini belirtti.

İzmirliler İZKİTAP Fest’e akın etti İzmirliler İZKİTAP Fest’e akın etti

"Osmaniye’de eş zamanlı olarak düzenlenen “MAHZEN-3” operasyonlarında elebaşılığını Murat Özdemir ve Cengiz Arslan’ın yaptığı 2 ayrı Organize Suç Örgütü çökertildi!

Operasyonlarda elebaşlarının da içerisinde bulunduğu organize suç örgütü üyesi 55 şüpheli yakalandı!

Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Suçta kibirlenenlere, halkımızın huzurunu kaçıranlara, organize suç örgütlerine ve çetelere göz açtırmayacağız. Hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip adalete teslim edeceğiz. Sokaklarda Size Yer Yok!

Osmaniye Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde; Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu organize suç örgütü üyesi şüphelilerin:
Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak,
Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma,
Silahla kasten öldürmeye teşebbüs,
Silahla tehdit ve silahla kasten yaralama,
İş yeri ve ikamet kurşunlama,
Çok sayıda ruhsatsız silah yakalatma,
Genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması ve görevli memura mukavemet gösterme,
Uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapmak suçlarını işledikleri tespit edildi.

Operasyonlar sonucu:

61 adet ruhsatsız tabanca,
32 adet tüfek,
1.5 kg muhtelif uyuşturucu madde,
Çok sayıda mermi ve
Çok miktarda Türk Lirasına el konuldu.

Osmaniye Cumhuriyet Başsavcılığımızı ve operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah Ayağınıza Taş Değdirmesin. Milletimizin Duası Sizinle"