Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi TBMM’de ziyaret etti.

Görüşme 45 dakika sürdü

Geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la bir araya gelen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bugün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyaret etti. İki liderin görüşmesi 45 dakika sürdü.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, bazı milletvekilleriyle bir araya geldi İçişleri Bakanı Yerlikaya, bazı milletvekilleriyle bir araya geldi

"Bahçeli ile görüşmemiz olumlu"

Görüşmenin ardından Özgür Özel, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bahçeli'den gelen tebrikleri kabul ettiğini belirten Özel, "Bahçeli ile görüşme olumlu ve verimli geçti. Siyasi parti liderleri ile görüşmelerimizi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

Asgari ücret için zam çağrısı

Emeklilerin yaşadıkları zorluklara değinen Özel, "10 bin liralık emekli maaşıyla geçinilememesi ve asgari ücrete temmuzda zam yapılması konularını masaya yatırdık. Üzerimize düşeni hazırladık ve konuştuk. Atanamayan öğretmenlerden, emekli astsubayların sorunlarına kadar görüşlerimizi ifade ettik. Duyduğumuz bütün rahatsızlıkları dile getirdik ve onun fikirlerini aldık. Kendilerinden yapılacak tüm açıklamaları saygıyla karşılayacağız." ifadelerine yer verdi. CHP grup meclisinde konuşan Özel ayrıca, "Hatay'a bir heyet gönderdik. Deprem için dirençli kentler kurulması hususunu  gündeme getirmek istiyoruz." diye konuştu.

Editör: Kafkas Kaya