Fenerbahçe’nin seçimlerinde başkan adayı olması gündemde olan Sadettin Saran’ın sahibi olduğu Saran Media, Doğu Avrupa ve Orta Asya’da on sekiz ülkeyi kapsayan bölgede, Ligue1 Uber Eats, Ligue 2 BKT ve Şampiyonlar Kupası‘nın yayın hakları için LFP Media ile yeni bir anlaşma imzaladı.

GENİŞ YELPAZEDE İZLEYİCİYE ULAŞACAK

Gerçekleşen iş birliği, 5 sezon boyunca devam edecek ve bölgedeki farklı dilleri, çeşitli platformları, dağıtım kanallarını kapsayacak. Saran Media’nın bölgedeki köklü geçmişi, güçlü ticari ilişkileri, pazar bilgisi ve önemli içeriklere ait yayın hakları portföyü sayesinde Ligue 1 Uber Eats, bölgede mümkün olan en geniş yelpazede izleyiciye ulaşacak.

"ANLAŞTIĞIMIZI DUYURMAKTAN DOLAYI MUTLUYUZ"

Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran  “Saran Media olarak, Ligue 1Uber Eats, Ligue 2 BKT ile birlikte Şampiyonlar Kupası’nın (Trophée des Champions ) Doğu Avrupa ve Orta Asya yayın hakları için LFP Media ile anlaştığımızı duyurmaktan dolayı mutluyuz. Bu anlaşma, öncü liglerin birçok ülkede, farklı dillerde ve platformlarda erişilebilir olması konusundaki kararlılığımızı gösteriyor. Saran Media, özel içerikleri ve kaliteli yayıncılığıyla birçok farklı bölgede spor sevgisini aşılamaya devam edecek” dedi.

"SARAN MEDİA İLE BU ANLAŞMAYI YAPMAKTAN GURUR DUYUYORUZ"

Aziz Yıldırım | Fenerbahçe şampiyon olsun biz seçilmesek de olur! Aziz Yıldırım | Fenerbahçe şampiyon olsun biz seçilmesek de olur!

Saran Media’nın bölgedeki deneyimine güvendiklerini belirten LFP Chief Media Officer, Martin Aurenche: “Bir çok bölgede köklü bir geçmişe sahip Saran Media ile bu anlaşmayı yapmaktan gurur duyuyoruz. LFP olarak tüm pazarlardaki en iyi oyuncularla iş birliği yapmayı tercih ediyoruz. Saran Media da bölgedeki uzmanlığı ve deneyimiyle bizim için en iyi çözüm ortağı oldu. Saran Media‘nın, Ligue 1 Uber Eats’in bölgedeki popülerliğini ve erişilebilirliğini artıracağına inanıyoruz” dedi.

İŞTE YAYINLANACAK ÜLKELER

Saran Media'nın, LFP Media ile yaptığı anlaşmayla önümüzdeki beş sezon boyunca Ligue 1 Uber Eats, Ligue 2 BKT ve Şampiyonlar Kupası’nın yayın haklarını aldığı ülkeler ise Ermenistan, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Estonya, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Letonya, Litvanya, Moldovya, Tacikistan, Türkmenistan, Ukrayna, Özbekistan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Romanya, Macaristan oldu.

Editör: Adnan Karabulut