18 yaş üstü kadınların, bilgi teknolojileri eğitimi alarak dijital pazarda varlığını göstermesini ve işgücüne katılmasını amaçlayan proje ile teknolojinin gücünü kullanan kadınlar, meslek sahibi oluyor. Günümüzde dijital dünyanın öneminin bilincinde olan kadın kursiyerler, buradan aldıkları bilgilerle internet dünyasını daha etkin bir şekilde kullanmayı öğreniyor. 

İzmirliler İZKİTAP Fest’e akın etti İzmirliler İZKİTAP Fest’e akın etti

Kurs Yoğun İlgi Görüyor

Yoğun ilgi gören kursta, dijital becerilerini geliştiren kadın kursiyerler, yöresel ürünler üreterek teknolojinin getirdiği imkânlar doğrultusunda dijital pazarda ürünlerinin satışını yapıyor. Eğitimde dijital toplum hedefine bir adım daha yaklaşılan projeyle kursiyerler, hem sosyal hem de ekonomik hayata katılıyor. 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada ‘Kadınlarımıza verdiğimiz önem doğrultusunda onlara iş ve yaşam becerileri kazandırıyoruz. Dijital okuryazarlık kursu ile onlara açtığımız alanda kadınlarımız hem öğreniyor hem üretiyor hem de ürettiklerini satarak ev ekonomisine katkıda bulunuyorlar.’ ifadelerini kullandı.