Araştırmaya göre Türkiye, listenin zirveğine yerleşerek "dünyanın en çapkın ülkesi" olarak anılıyor.

World Population Review isimli araştırma platformunun cinsel ilişki ve çok eşlilik ile ilgili yaptığı bir anket çalışması, çarpıcı sonuçlar ortaya çıkardı. Araştırmaya göre Türkiye, ortalama olarak bir kişinin hayatı boyunca 14 partnerle birlikte olduğu kaydıyla, dünyanın en "çapkın" ülkesi olarak seçildi!

Türkiye ABD ve Avrupa Ülkelerini Geride Bıraktı

Dünya genelinde ortalama bir insanın 9 cinsel partneri olduğu belirlenirken, Türkiye bu ortalamanın oldukça üzerinde bir sonuçla zirveye yerleşti. Araştırma, ABD, Norveç gibi ülkelerin bile gerisinde kaldığını ortaya koyuyor.

Listenin Devamı Nasıl? İşte En Çapkın 20 Ülke

Türkiye'nin zirvede yer aldığı araştırmada, diğer ülkeler şu şekilde sıralanıyor:

Avustralya (13 partner)

Yeni Zelanda (13 partner)

İzlanda (13 partner)

Güney Afrika (13 partner)

Finlandiya (12 partner)

Norveç (12 partner)

İtalya (11 partner)

İsveç (11 partner)

İsviçre (11 partner)

Peki Neden Türkiye? Araştırmacılar Ne Diyor?

World Population Review şu anlık olarak bu yüksek ortalamalara dair net bir açıklama getirmemiş olsa da, çeşitli sosyolojik ve kültürel faktörlerin rol oynayabileceği düşünülüyor. Genç nüfus oranı, toplumsal ilişkilerdeki dinamikler ve kültürel eğilimler gibi unsurların araştırmada çıkan sonuçları etkilemiş olabileceği üzerinde duruluyor.

Titiz Araştırma, Tartışmalı Sonuçlar

World Population Review'un geniş kapsamlı anket çalışması, dünyada yankı uyandırdı. Araştırmanın metodolojisi ve sonuçların yorumlanması konusunda bazı uzmanlar soru işaretleri getirse de, Türkiye'nin bu listede zirvede yer alması, sosyal medyada ve haber platformlarında gündem yaratıyor.

World Population Review'un tartışmalı olsa da dikkat çekici sonuçları, Türkiye'nin çapkınlık sıralamasında lider konumuna yerleştirdi. Bu araştırmanın önümüzdeki dönemde sosyologlar ve kültürel araştırmacılar tarafından daha derinlemesine incelenmesi bekleniyor.

Açıklanan Tam Liste:

20 - Karadağ

19- Sırbistan

18- Şili

17- Japonya

Kediler TikTok'ta milyonları eğlendiriyor | İşte en popüler 5 kedi videosu! Kediler TikTok'ta milyonları eğlendiriyor | İşte en popüler 5 kedi videosu!

16- İsrail

15- Yunanistan

14- Tayland

13- Kanada

12- ABD

11- İrlanda

10- İsviçre

9- İsveç

8- İtalya

7- Norveç

6- Finlandiya

5- Güney Afrika

4- İzlanda

3- Yeni Zelanda

2- Avustralya

1- Türkiye

Editör: Nurican ALBAYRAK